دومین المپیاد ورزشی بهبود یافتگان در استان آذربایجان شرقی برگزار می شود
دومین المپیاد ورزشی بهبود یافتگان در استان آذربایجان شرقی برگزار می شود

عصر تبریز: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی از برگزاری دومین المپیاد ورزشی بهبود یافتگان در استان خبر داد. محمد علی نصرتی در نشست کارگروه و کمیته های دومین المپیاد ورزشی بهبودیافتگان با اعلام این مطلب گفت: این المپیاد ورزشی در رشته های والیبال، فوتسال، دارت، طناب کشی، تنیس روی میز، شنا،دومیدانی،شطرنج،آمادگی جسمانی،فوتبال […]

عصر تبریز: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی از برگزاری دومین المپیاد ورزشی بهبود یافتگان در استان خبر داد.

محمد علی نصرتی در نشست کارگروه و کمیته های دومین المپیاد ورزشی بهبودیافتگان با اعلام این مطلب گفت: این المپیاد ورزشی در رشته های والیبال، فوتسال، دارت، طناب کشی، تنیس روی میز، شنا،دومیدانی،شطرنج،آمادگی جسمانی،فوتبال دستی،قویترین مردان و بازی های سنتی برگزار می شود.

IMG_0001

وی گفت: دومین المپیاد ورزشی بهبود یافتگان دوم مرداد افتتاح و مراسم اختتامیه نیز یازدهم مرداد در تبریز برگزار خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی استان در ادامه افزود: سال گذشته ما اولین استانی بودیم که در این مقوله ورود کرده و کلی هزینه و وقت برای این المپیاد که اقدامی مثبت بود صرف نمودیم.

وی خاطرنشان ساخت:از نظر رهبر معظم انقلاب، مهمترین عنصر برون رفت از مشکلات اعتماد به مردم می باشد، و یکی از زمینه های تحقق شعار دولت و ملت، همدلی و هم زبانی همین اعتماد به مردم است. در همین راستا ما تلاش می کنیم مردم نیز پای کار آمده و در حل مشکلات اجتماعی قدم بردارند. وی با اشاره به اولین المپیاد ورزشی سال گذشته در استان گفت: به دلیل آسیب شناسی و شناسایی نقاط ضعف برنامه های گذشته، دومین المپیاد ورزشی بهبودیافتگان به لحاظ کیفی و کمی به مراتب بهتر از سال گذشته خواهد بود.

IMG_0008

سردار نصرتی در ادامه گفت: چهره های شاخص ورزشی ملی و استانی در این المپیاد حضور پیدا خواهند کرد و از خانواده های شهدای مبارزه با مواد مخدر استان نیز تجلیل خواهد شد.از برنامه های آینده دبیرخانه این المپیاد که به صورت دایمی فعالیت خواهد نمود، برنامه ریزی برای خانواده های بهبود یافتگان، تحقیق و پژوهش در حوزه پیشگیری و درمان، ایجاد رقابت بین مراکز درمانی،برگزاری جنگ های شادی،ورود به فعالیت در فضای مجازی ،تولید مستند،فیلم کوتاه،سریال و برگزاری جشنواره های متنوع خواهد بود.

نصرتی خاطرنشان ساخت:بیماران اعتیاد جزوی از ملت و واقعیت‌های جامعه می باشند و ما به عنوان مسؤلین این حوزه باید برای درمان بیماران و مراحل پس از درمان نیز برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم و بتوانیم با حرفه‌آموزی و اشتغال مانع لغزش مجدد بهبودیافتگان شویم.

IMG_0003

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بهبودیافتگان با شرکت در این المپیادها به نظم زندگی جمعی عادت می‌کنند، بیان کرد: ایجاد مسؤلیت اجتماعی، بالا بردن حس جمعی و ارتقاء عواطف و تندرستی و احیای اعتماد به نفس از نتایج این المپیادها است و ما بایستی در این بخش در جهت برگشت این افراد به زندگی سالم، تمام تلاش خود را به کار ببریم.

همچنین در این نشست سعید لطفی مرادیان به عنوان دبیر این المپیاد معرفی شد.

شایان ذکر است دومین المپیاد ورزشی بهبود یافتگان به همت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و با مشارکت سازمان ها و نهادهای دولتی، غیردولتی و انقلابی از دوم مرداد ماه در تبریز آغاز و تا دهم مرداد ماه ادامه پیدا خواهد کرد.