تانک شکار رفیع | عصرتبریز
چهارشنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۸
تانک شکار رفیع

قهرمان آذربایجان و ارتش ایران؛ مردی با رکورد افسانه ای در جهان، دلاور ارتشی که یک تنه یک لشکر زرهی عراق را از کار انداخت!

سرهنگ رفیع غفاری رکورددار بی نظیر در شکار تانک در دنیا فرزند دلاور آذربایجان است.

در طول دفاع مقدس مردان بزرگی بودند که با مهارت خود خالق شگفتی‌های زیادی شدند. یکی از این رزمندگان سرهنگ جانباز «رفیع غفاری» متولد سال ۱۳۲۶ روستای آچاچی شهرستان میانه است که در طول جنگ و عملیات های بزرگی مثل فتح المبین و بیت المقدس افتخارات بزرگی به ارمغان آورد.

تانک شکار رفیع

او منهدم کننده ۱۴۲ تانک، ۵۱ نفربر زرهی و غنیمت گیرنده ۵۰ دستگاه تانک سالم از دشمن است و در این زمینه درطول جنگ رکورددار است.

دلیرمردی که در دوران جنگ با اتکا به نیروی ایمان و با شجاعت و بهره گیری از آموزش صحیح و داشتن انضباط نظامی و استفاده از تکنولوژی روز (موشک تاو) در طول نزدیک به چهار سال، نزدیک به ۱۴۲ تانک دشمن را منهدم کرد. به عبارت دیگر این دلاورد مرد به تنهایی یک لشکر زرهی دشمن را منهدم و تلفات و خسارات فراوانی بر پیکره ماشین جنگی دشمن وارد کرد.

امیر سرتیپ محمدی فر فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش در مورد غفاری گفته است: “رفیع غفاری با انهدام یک لشکر کامل زرهی عراق، ضربه ای مهلک به رژیم بعثی وارد کرد. وی می افزاید: ایران و ایرانی باید به وی افتخار کند چرا که دستیابی به چنین رکوردی در جنگ ها کاری بسیار دشوار و حتی غیر ممکن است.”

سرهنگ رفیع غفاری هم اکنون با ۴۵ درصد جانبازی دوران بازنشستگی خود را طی می کند. گفتنی است به پاس دلاورمردی های او برابر دستور فرماندهی نیروی زمینی تندیسی در تیپ ۵۵ هوابرد شیراز با عنوان شکارچی تانک ساخته شده است و همچنین کتابی به نام “تانک شکار رفیع” از خاطرات وی چاپ شده است.