تداوم تعطیلی اماکن ورزشی آذربایجان‌شرقی
تداوم تعطیلی اماکن ورزشی آذربایجان‌شرقی
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: تمام اماکن ورزشی استان اعم از سالن‌ها، استخرها، باشگاه‌ها تا ۱۵ اردیبهشت ماه تعطیل است.

به گزارش عصرتبریز، ایوب بهتاج در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تمام اماکن ورزشی دولتی و خصوصی استان اعم از سالن‌ها، استخرها، باشگاه‌ها تا ۱۵ اردیبهشت ماه تعطیل است.

وی افزود: همچنین به علت جلوگیری از شیوع کرونا، برگزاری کلیه مسابقات، تمرینات، اردوها، دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها و نشست‌های مرتبط استانی، شهرستانی و بخش‌ها تا پایان اردیبهشت لغو شده است.

وی با اشاره به پویش در خانه بمانیم و ورزش کنیم گفت: در این پویش ویدیوهایی توسط مربیان و ورزشکاران نخبه در اختیار روابط تداوم تعطیلی اماکن ورزشی آذربایجان شرقی عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قرار گرفته و در رسانه‌های مجازی برای اقشار مختلف جامعه به نمایش گذاشته شده که با استقبال بسیار خوبی همراه است.

بهتاج خاطرنشان کرد: از طریق سازمان‌های مردم نهاد و هیئت‌های ورزشی مسابقه‌ای برای بهترین ویدئو ارسالی در خصوص پویش در خانه بمانیم و ورزش کنیم ترتیب دادیم و در نظر داریم برای رشته‌های ورزشی دارت، شطرنج و تمامی رشته‌هایی که می‌توان به صورت مجازی برای آنها مسابقات برگزار کرد، این برنامه را اجرا کنیم.

وی در خصوص آغاز مسابقات لیگ برتر نیز افزود: تا به امروز نزدیک دو ماه از تعطیلی مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران سپری می‌شود و دستورالعمل‌های رسمی از وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال ابلاغ نشده و در این خصوص بحث‌هایی مختلفی از زمان شروع تمرینات و مسابقات با وزارت ورزش و جوانان شده اما زمان رسمی آغاز تمرینات اعلام نشده است.

وی ادامه داد: ما این قول را از وزارت ورزش و جوانان گرفته‌ایم که سه هفته قبل از شروع مسابقات لیگ برتر به فراخوانی بازیکنان تیم‌ها بپردازیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی همچنین اعلام کرد: بعد از ۳۰ اردیبهشت دستورالعمل‌های جدیدی در خصوص آغاز مسابقات و تمرینات لیگ برتر فوتبال از طریق وزارت ورزش و جوانان ابلاغ خواهد شد.