۱۳ روستا در منطقه قره‌باغ آزاد شدند
۱۳ روستا در منطقه قره‌باغ آزاد شدند
رئیس‌جمهور آذربایجان با متهم کردن ارمنستان به نقض آتش‌بس مدعی شد که نیرو‌های مسلح باکو، کنترل ۱۳ روستا در قره‌باغ کوهستانی را به دست گرفتند.

به گزارش عصرتبریز، «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان صبح امروز (دوشنبه) با متهم کردن ارمنستان به نقض آشکار آتش‌بس، مدعی شد که نیروهای مسلح کشورش کنترل ۱۳ روستا در منطقه مورد مناقشه «قره‌باغ کوهستانی» را به دست گرفتند.

طبق گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، علی‌اف در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت که نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان کنترل چندین شهرک در جنوب غربی منطقه «جبرئیل» در امتداد خط تماس قره‌باغ کوهستانی را به دست آوردند.

وی در این خصوص نوشت: «روستاهای سلطان‌لی، امیروارلی، ماشانلی، حسنلی،علی‌کیخانلی، گوملگ، حاجیلی، جیارچینویسلی، نیازگولار، کچل ممدلی، شاهولی، حاجی اسماعیلی، اسحاقلی منطقه جبرئیل آزاد شده است. قره‌باغ متعلق به (جمهوری) آذربایجان است».

علی اف در ادامه پیام خود با متهم کردن ارمنستان به نقض آشکار توافق آتش‌بس نوشت: «نیروهای مسلح ارمنستان، آشکارا، آتش‌بس انسان‌دوستانه موقت که مورد توافق قرار گرفته بود را بعد از ساعت ۰۰:۰۲ ۱۸ اکتبر را از طریق حمله به روستاها و مواضع نظامی (جمهوری) آذربایجان نقض کرد. در نتیجه این اقدامات، افرادی کشته و زخمی شدند. ارتش (جمهوری) آذربایجان، پاسخ متناسبی به دشمن داد و چندین شهرک را از اشغال آزاد کرد».