اورژانس اجتماعی سهند تا پایان دولت افتتاح می‌شود
اورژانس اجتماعی سهند تا پایان دولت افتتاح می‌شود
اسکو - فرماندار شهرستان اسکو از پایان بهره‌برداری پروژه‌ اورژانس اجتماعی سهند تا پایان دولت خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، بابک رضی‌منش با اشاره به بهره‌برداری از پروژه اورژانس اجتماعی سهند اظهار داشت: این پروژه ارزشمند در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و در جهت ارتقای زیرساخت‌های اجتماعی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی در شهر جدید سهند به عنوان پروژه اولویت‌دار پیگیری و اجرایی می‌شود.

فرماندار شهرستان اسکو افزود: پروژه‌ی اورژانس اجتماعی به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی این شهر در سال‌های گذشته به دلیل کمبود تخصیص از محل اعتبارات استانی سرعت قابل قبولی نداشت که با پیگیری‌های انجام شده اکنون در پایان مرحله اسکلت‌بندی ساختمان و شروع عملیات سفت‌کاری جهت ادامه‌ی ساخت به شرکت عمران سهند تحویل داده شد.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش دولت بر این است که این پروژه‌ی مهم و حیاتی برای شهر سهند تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

فرماندار شهرستان اسکو گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۵۵۲ متر ربع و زیربنایی بالغ بر ۱۲۸۱ متر مربع، در سه طبقه با سازه‌ی بتنی در حال اجرا است که برای احداث کامل اعتباری بالغ بر ۶۲ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی در تشریح واحدهای مختلف در این مرکز نیز افزود: مرکز اورژانس اجتماعی دارای بخش‌های مختلفی از جمله مراکز سلامت، نگهداری موقت، بازپروری بوده که هر کدام از این بخش‌ها شامل خوابگاه مراجعین، قسمت‌های اداری، غذاخوری، سالن نشیمن و سرویس بهداشتی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان اسکو ادامه داد: سایر قسمت‌های این مرکز شامل بخش اداری تخصصی، مرکز مداخله در بحران، پایگاه خدمات اجتماعی، اورژانس ۱۲۳، سالن جلسات است.

رضی‌منش گفت: این مرکز به عنوان یکی از کامل‌ترین ساختمان‌های اورژانس اجتماعی کشور بوده و تمامی فضاهای لازم با توجه به کارکرد آن طراحی و اجرا شده است.

وی ادامه داد: بهره‌برداری از ساختمان اورژانس اجتماعی سهند به عنوان مرکز مدیریت و فرماندهی آسیب‌های اجتماعی با توجه به تنوع و اختلاط آسیب‌های اجتماعی این شهر از اهمیت و اولویت ویژه ای برخوردار است و با توجه به ضرورت موضوع با تعامل و همکاری اداره بهزیستی و شرکت عمران سهند بخش قابل توجهی از این پروژه اجرا شده و در مراحل شروع عمیات نازک کاری، نماسازی و محوطه‌سازی می‌باشد که ضرورت دارد برابر برنامه زمانبندی تا پایان دولت تدبیر و امید به اتمام برسد.

فرماندار شهرستان اسکو یادآور شد: راه اندازی مراکز اورژانس اجتماعی به عنوان خط مقدم شناسایی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی، اقدامی بسیار ارزشمند بوده و ترسیم نقشه‌ی خطرپذیری آسیب‌های اجتماعی با هدف متمرکز کردن و هدفمند کردن آموزش‌ها، افزایش حساسیت در مناطق مختلف شهری و تسهیل برنامه ریزی علمی و عملی در حوزه آسیب‌ها و با انجام مداخلات روانی و اجتماعی، تدوین سند آسیب‌های اجتماعی، سند خشونت، سند پیشگیری اولیه از اعتیاد از جمله اقدامات شاخص این شهرستان است.

رضی‌منش در پایان با انتقاد از عدم توجه به کارکردهای شهری در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، تفریحی در ساخت مساکن مهر در این شهر گفت: با وجود تحمیل حدود ۳۷ هزار واحد مسکن مهر بدون ایجاد کاربری‌های عمومی و تدبیر برای مسائل و مشکلات اجتماعی ناشی استقرار جمعیت، بدون ایجاد زیرساخت‌های مختلف، دولت تدبیر و امید توجه و اهتمام ویژه ای در کیفی سازی فضاهای شهری و توجه به زیرساخت‌های عمومی و کاربری‌های فرهنگی و اجتماعی داشت که باید با تغییر نگرش، اولویت اول توسعه را به حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی معطوف کرده و زمینه‌ی رشد و بالندگی و توسعه پایدار شهر سهند را فراهم نمائیم.