تزریق واکسن کرونا به بیش از ۱۵ درصد سالمندان آذربایجان‌شرقی
تزریق واکسن کرونا به بیش از ۱۵ درصد سالمندان آذربایجان‌شرقی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تاکنون بیش از ۱۵ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال آذربایجان‌شرقی، معادل بیش از ۱۰ هزار نفر، علیه کرونا واکسینه شده‌اند.

به گزارش عصرتبریز، عباسعلی درستی با اشاره به اینکه واکسیناسیون جمعیت بالای ۸۰ سال از سه شنبه گذشته آغاز شده است، افزود: واکسیناسیون این گروه تا ۱۵ روز آینده به پایان می‌رسد و سپس سالمندان بالای ۷۵ سال واکسینه می‌شوند.

وی اظهار کرد: فاز اول واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان در آذربایجان‌شرقی به پایان رسیده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این گروه‌های خاص مانند بیماران خاص، ساکنان سرای سالمندان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و پاکبانان نیز در مقابل بیماری کووید ۱۹ واکسینه شده‌اند.

درستی گفت: ۷۰ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در آذربایجان‌شرقی علیه کرونا واکسینه می‌شوند.

وی با بیان اینکه تعداد بسترهای کرونا در آذربایجان‌شرقی از یک‌هزار و ۶۰۰ نفر کمتر شده است، گفت: اکنون شهرستان هوراند دارای وضعیت زرد، ۶ شهرستان شامل سراب، اسکو، چاراویماق، هشترود، خداآفرین و ورزقان در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان‌های استان از جمله تبریز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

درستی افزود: آذربایجان‌شرقی در وضعیت کرونا در مقایسه با سایر استان‌ها در جایگاه بیست و ششم قرار گرفته است ولی حدود ۳۰۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و حدود ۱۵۰ کرونایی زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند.

وی با بیان اینکه همچنان فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک بهترین شیوه مراقبتی در مقابل کووید ۱۹ است، از مردم خواست تا افزایش واکسیناسیون و عمومی شدن آن شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند تا آمار کرونا سرعت بیشتری نگیرد.