آزادی ۵۷۱ زندانی مالی در آذربایجان شرقی
آزادی ۵۷۱ زندانی مالی در آذربایجان شرقی
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته ۵۷۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان که به علت مسایل مالی در زندان بودند آزاد شدند.

به گزارش عصرتبریز، خلیل اللهی در دیدار اعضای هیات امناء، شورای مشورتی و خیران ستاد دیه استان با امام جمعه تبریز افزود: به این منظور۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد که به همت خیران و هدایای مردمی تامین شده است.

وی افزود: هم اکنون در زندانهای استان ۱۲۵۶ نفر زندانی جرایم غیرعمد با ۴۲۶ میلیارد تومان بدهی وجود دارد که پانزدهم رمضان جشن گلریزان برای تامین بخشی از بدهی این زندانیان برگزار می شود.

خلیل اللهی ایجاد اشتغال برای زندانیان از مهمترین برنامه تشکیلات قضایی برای کمک به معیشت خانواده های زندانیان عنوان و خاطرنشان کرد: استان ما در این زمینه پیشرو بوده و خیران نیز ۱۲ میلیارد تومان برای اشتغال زندانیان و معیشت خانواده های آنان کمک کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان هم در این دیدار اقدام خیران در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را ارزشمند و ماندگار خواند و بر ضرورت تبلیغ و ترویج این سنت حسنه تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین موضوع مردمی بودن ستاد دیه استان را بسیار مهم دانست و گفت: نباید ستاد دیه به ادارات و نهادها وابسته شود.

استاندار آذربایجان شرقی هم در دیدار اعضای ستاد دیه استان گفت: اقدامات ستاد دیه استان در جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بسیارارزشمند و تاثیرگذار است و این امر خطیر به عنوان یک مواسات می تواند موجب شادی خانواده های زندانیان شود.

رضوی خرم با اشاره به همراهی و همگامی مردم درعرصه کمکهای نوعدوستانه تصریح کرد: باید زمینه های فراوان و ظرفیت های بالقوه استان برای کمک به آزادی زندانیان با تبلیغ و ترویج این فرهنگ در جامعه روز به روز گسترش یابد .