زهرا ساعی:تبریز دومین شهر حاشیه‌نشین کشور است/ تبریز ۲۰۱۸ نقطه پایان برای تبریز نیست
زهرا ساعی:تبریز دومین شهر حاشیه‌نشین کشور است/ تبریز ۲۰۱۸ نقطه پایان برای تبریز نیست

اگر بسترسازی مناسب همراه با اشتغال داشتیم می‌توانستیم از این بروز حاشیه‌نشینی پیشگیری کنیم. عصر تبریز:نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبریز از لحاظ حاشیه‌نشینی دومین کلانشهر کشور است، گفت: توسعه روستایی به معنی بزرگ شدن روستاها نیست بلکه شناسایی ظرفیت‌های روستایی است. زهرا ساعی بعد از ظهر امروز با حضور […]

اگر بسترسازی مناسب همراه با اشتغال داشتیم می‌توانستیم از این بروز حاشیه‌نشینی پیشگیری کنیم.

عصر تبریز:نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبریز از لحاظ حاشیه‌نشینی دومین کلانشهر کشور است، گفت: توسعه روستایی به معنی بزرگ شدن روستاها نیست بلکه شناسایی ظرفیت‌های روستایی است.
زهرا ساعی بعد از ظهر امروز با حضور در نشست مشترک کمیته راهبری و کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان با رویکرد اقتصاد مقاومتی توسعه روستایی را مهم دانسته و نقش آن را بی‌بدیل عنوان کرد و اظهار داشت: روستاها ظرفیت فراوانی دارند که اگر بتوانیم از آنها استفاده کنیم می‌توان صادرات غیردولتی را را بهبود بخشید و گسترش داد.
وی با اشاره به اینکه در بخش روستایی سال‌هاست با مساله مهاجرت روستائیان به شهرها مواجه هستیم، گفت: در این امر دچار مهاجرت معکوس و حاشیه‌نشینی شده‌ایم و تا جایی که تبریز رتبه دوم حاشیه‌نشینی را به نام خود زده است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی دلیل اصلی حاشیه‌نشینی را بیکاری روستائیان دانست و اضافه کرد: اگر بسترسازی مناسب همراه با اشتغال داشتیم می‌توانستیم از این بروز حاشیه‌نشینی پیشگیری کنیم.
وی به بندهای بیان شده مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی استناد کرد و گفت: در یکی از این بندها به توسعه روستایی ایشان تأکید کرده و اهمیت این موضوع را عنوان کرده‌اند.
ساعی با تأکید بر اینکه منظور از توسعه روستایی بزرگ‌تر کردن آنها و یا حفظ مردم آن برای جلوگیری از خالی شدن روستا از سکنه نیست، ادامه داد: شناسایی ظرفیت‌ها و بازسازی فکری در روستاها از جمله اقداماتی است که می‌توان طرح آموزش، تولید و فروش را پیاده‌سازی کرد.
وی به اهمیت حوزه زنان روستایی نیز تأکید فراوان داشت و تصریح کرد: اگر با ارائه طرح‌های منطبق با ظرفیت روستا بتوانیم برندسازی و بازاریابی را انجام دهیم باید از تمام توان‌ها از جمله توان بانوان استفاده کنیم.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی به توانمندسازی گروه‌هایی از زنان در سه شهرستان تبریز، آذرشهر و اسکو اشاره کرد و گفت: در بین این بانوان می‌خواهیم توانمندسازی صورت گیرد تا کارآفرین شوند.
وی همچنین اذعان داشت: اگر می‌خواهیم صادرات به کشورهای خارجی داشته باشیم باید از پتانسیل‌ها استفاده کنیم و ارتباطات گسترده‌ای در این زمینه داشته باشیم و به حدی کیفیت محصولات خود را بالا برده که آنها به دنبال خرید محصولات داخلی کشور ما باشند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: توسعه روستایی به معنی بزرگ شدن روستاها نیست بلکه شناسایی ظرفیت‌ها، بازسازی فکری، فرهنگی و تکنولوژی روستایی است.
تبریز ۲۰۱۸ نقطه پایان برای تبریز نیست
ساعی تبریز ۲۰۱۸ را فرصتی برای معرفی استان در همه ابعاد دانست و ادامه داد: تبریز ۲۰۱۸ نقطه پایان برای تبریز نیست بلکه نقطه شروع برای ما خواهد بود و باید به صنعت توریسم که سومین صنعت بزرگ جهان است اهمیت داده و زیرساخت‌ها را در این زمینه تقویت بخشیم.
وی با بیان اینکه متاسفانه در استان در برخی از مسائل ابتدایی از جمله زیرساخت‌های شهری مانند هتل‌ها، متل‌ها، غذاها، سرویس‌های بهداشتی با مشکل روبه‌رو هستیم باید این مشکلات که شاید به چشم نیاید را اصلاح کنیم.
ساعی خاطرنشان کرد: بعد از استقرار دولت یازدهم و مخصوصا بعد از برجام فضاهای گسترده‌ای در زمینه توریسم ایجاد شده است که می‌توان از این ظرفیت و فرصت استفاده کرد و استان را رونق بخشید.