درآمد ۸ میلیاردی در استخدام در آموزش‌ و پرورش
درآمد ۸ میلیاردی در استخدام در آموزش‌ و پرورش

عصر تبریز: ۱۷۸  هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش ثبت‌نام کردند و هر فرد برای ثبت‌نام ۴۸ هزار تومان به شماره حساب اعلام شده توسط سازمان سنجش واریز می‌کرد. درآمد کسب شده حدود ۸ میلیارد تومان است اما هزینه‌های واقعی برگزاری آزمون چقدر است؟ به گزارش فرهنگ نیوز، طبق اعلام حسین توکلی مشاور […]

عصر تبریز: ۱۷۸  هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش ثبت‌نام کردند و هر فرد برای ثبت‌نام ۴۸ هزار تومان به شماره حساب اعلام شده توسط سازمان سنجش واریز می‌کرد. درآمد کسب شده حدود ۸ میلیارد تومان است اما هزینه‌های واقعی برگزاری آزمون چقدر است؟

به گزارش فرهنگ نیوز، طبق اعلام حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آمار نهایی ثبت‌نام کنندگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۷۸ هزار و ۶۲ نفر است. هر فرد برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید ۴۸ هزار تومان به شماره حسابی که در سایت سازمان سنجش اعلام شده بود واریز می‌کرد تا می‌توانست سایر مراحل ثبت‌نام را تکمیل کند. بسیاری از متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از هزینه بالای دریافت شده برای شرکت در این آزمون گلایه داشتند. با احتساب شرکت ۱۷۸ هزار و ۶۲ نفر و دریافت ۴۸ هزار تومان از هر فرد حدود ۸ میلیارد تومان برای برگزاری این آزمون دریافت شده است اما برگزاری این آزمون چقدر برای آموزش و پرورش و سازمان سنجش هزینه دارد؟ پیش از این سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص چرایی دریافت هزینه ۴۸ هزار تومانی از متقاضیان ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفته بود: سازمان سنجش جداول هزینه‌ای دارد که متناسب با تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی هزینه‌ها را تعیین می‌کند. وی افزود: هر اندازه تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی افزایش یابد، هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس برآوردی که از تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش داشتیم و با جای‌گذاری این برآورد در جدول هزینه‌های سازمان سنجش و در نظر گرفتن هزینه‌های مصاحبه و گزینش قبول‌شدگان مبلغ ۴۸هزار تومان را پیشنهاد کردیم.

بطحایی ادامه داد: بخش عمده‌ای از این هزینه برای اجرای آزمون توسط سازمان سنجش در اختیار این سازمان قرار می‌گیرد و بخش بسیار کمتری برای مصاحبه و گزینش پذیرفته‌شدگان در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت. به نظر می‌رسد در شرایطی که بسیاری از متقاضیان نسبت به دریافت هزینه ۴۸ هزار تومانی گلایه داشتند، اعلام جزئیات هزینه‌های برگزاری این آزمون از سوی مسئولان می‌تواند بسیاری از ابهامات متقاضیان را پاسخ دهد.