بهزیستی هزینه های ترک معتادان ناتوان مالی را تقبل می کند
بهزیستی هزینه های ترک معتادان ناتوان مالی را تقبل می کند

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: بهزیستی کل یا قسمتی از هزینه ترک اعتیاد افرادی را که توانایی مالی ندارند، تقبل می کند. عصر تبریز: مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هزینه ترک اعتیاد در کمپ های اختیاری ترک اعتیاد، سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است ، گفت: بهزیستی کل یا […]

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: بهزیستی کل یا قسمتی از هزینه ترک اعتیاد افرادی را که توانایی مالی ندارند، تقبل می کند.

عصر تبریز: مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هزینه ترک اعتیاد در کمپ های اختیاری ترک اعتیاد، سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است ، گفت: بهزیستی کل یا قسمتی از هزینه ترک اعتیاد افرادی را که توانایی مالی ندارند، تقبل می کند.

محسن ارشد زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه ۳۴ کمپ از ۳۸ کمپ ترک اعتیاد استان در حال حاضر فعال بوده و متقاضیان درمان را پذیرش می کنند ، گفت: مدت اقامت و طی مراحل ترک اعتیاد در این کمپها ۲۱ تا ۳۰ روز است.

وی با اشاره به اینکه حضور در این مراکز اختیاری و داوطلبانه است ، گفت: برای معتادان متجاهر و کارتون خواب و همچنین کسانی که تمایل به ترک اعتیاد ندارند ، مرکز اجباری راه اندازی شده و خانواده این افراد می توانند با اقدام قضایی و تنظیم شکایت نسبت به ترک اعتیاد این افراد اقدام کنند .

ارشد زاده اظهارکرد: پس از صدور حکم دادستانی نسبت به انتقال اشخاص گرفتار در دام اعتیاد به این مرکز اقدام می شود .

وی با اشاره به اینکه دوره ترک اعتیاد در این مرکز اجباری سه ماهه است ، اظهارکرد: پس از تست مصرف ، غربالگری صورت می گیرد و در صورت ابتلا به بیماری خاص به مراکز درمانی ارجاع و در غیر این صورت نسبت به طی دوره درمان و ترک اعتیاد اقدام می شود .

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی اعلام کرد: در این استان در حدود ۵۰ هزار معتاد شناسایی شده است