خدابخش نمی‌تواند دیگر استاندار آذربایجان‎شرقی باشد
خدابخش نمی‌تواند دیگر استاندار آذربایجان‎شرقی باشد

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: با توجه به قانون عدم بکارگیری بازنشستگان در پست های دولتی نمی توان از خدمات استاندار کنونی در این مسئولیت استفاده کرد.

به گزارش عصرتبریز، حسینعلی امیری در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: آمریکائی ها در تحریم های نفتی و بانکی علیه کشورمان مرتب عقب نشینی می کنند.

وی اظهار داشت: آمریکائی ها پیش از این اعلام کرده بودند که صادرات نفت ایران را به صفر می رسانند و با همه کشورهایی که با جمهوری اسلامی مشارکت و همکاری دارند وارد مذاکره شده اند تا مانع از همکاری آن ها با جمهوری اسلامی شوند ولی در این زمینه موفق نشدند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه عزم امریکا برای اعمال تحریم های سخت گیرانه علیه جمهوری اسلامی جزم است، یادآوری کرد: هم اکنون کشور در موقعیت خطیری قرار گرفته است که با برنامه ریزی، وحدت جریان ها و گروه ها و یکپارچگی ملت، قوای سه گانه و روحانیت در حفظ منافع ملی می توان تاثیر تحریم ها را به حداقل رساند و از گردنه های سخت به خوبی عبور کرد.

امیری ادامه داد: کشور ما در جنگ اقتصادی قرار داشته و وزارت خزانه داری آمریکا به اتاق فکر و عملیات جنگ اقتصادی آن ها علیه ایران تبدیل شده و به صورت کامل و مستقیم از این طریق با بانک ها، موسسه های مالی و بنگاه های اقتصادی تماس گرفته و مانع از همکاری آن ها با جمهوری اسلامی می شوند.

وی گفت: آمریکائی ها فکر می کردند از طریق اقتصادی می توانند کشور ما را به زانو در بیاورند که به لطف خدا، تدابیر رهبری و برنامه های دولت نتوانستند موفق شوند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به مسیر توسعه آذربایجان شرقی اظهار داشت: همه ابزارهای توسعه در این استان فراهم بوده و استاندار کنونی در مدت ۱۳ ماه در این مسیر گام برداشته و خدمات خوبی ارایه کرده است.

امیری افزود: با توجه به قانون عدم بکارگیری بازنشستگان در پست‌های دولتی نمی‌توان از خدمات استاندار کنونی در این مسئولیت استفاده کرد و امید است استاندار جدید مسیر توسعه وی را ادامه دهد.

انتهای پیام/