منبع روس: علاوه بر اس-۳۰۰ سامانه موشکی آنتی-۲۵۰۰ نیز تحویل ایران می شود
منبع روس: علاوه بر اس-۳۰۰ سامانه موشکی آنتی-۲۵۰۰ نیز تحویل ایران می شود

پس از امضای اولین قرارداد اس-۳۰۰، گروهی از متخصصان ایرانی برای آموزش به روسیه اعزام شده بودند و پس از گذراندن دوره آموزشی، مجوز بهره برداری از این سامانه ها را دریافت کردند عصر تبریز: خبرگزاری “اینترفاکس” به نقل از منبعی آگاه نوشت: قرارداد تحویل سامانه های موشکی “اس-۳۰۰” روسیه به ایران که در حال […]

پس از امضای اولین قرارداد اس-۳۰۰، گروهی از متخصصان ایرانی برای آموزش به روسیه اعزام شده بودند و پس از گذراندن دوره آموزشی، مجوز بهره برداری از این سامانه ها را دریافت کردند

عصر تبریز: خبرگزاری “اینترفاکس” به نقل از منبعی آگاه نوشت: قرارداد تحویل سامانه های موشکی “اس-۳۰۰” روسیه به ایران که در حال حاضر نزدیک به نهایی شدن است، تحویل سامانه های پدافندی مدرن تر”آنتی-۲۵۰۰” به ایران را نیز در نظر گرفته شده  و از این رو متخصصان ایرانی برای یادگیری نحوه بهره برداری از این سامانه ها به روسیه اعزام می شوند.

این منبع گفت: پس از امضای اولین قرارداد اس-۳۰۰، گروهی از متخصصان ایرانی برای آموزش به روسیه اعزام شده بودند و پس از گذراندن دوره آموزشی، مجوز بهره برداری از این سامانه ها را دریافت کردند، اما با توجه به این که سامانه آنتی-۲۵۰۰ با سامانه اس-۳۰۰ تفاوت قابل توجهی دارد، متخصصان ایرانی باید دو باره به روسیه اعزام شده و دوره بازآموزی بگذرانند.

وی با اشاره به این که ایران به دنبال دریافت هرچه سریع تر آنتی-۲۵۰۰ است، خاطر نشان کرد: ایران می خواهد فوری پس از دریافت این سامانه ها، بهره برداری از آنها را آغاز کند اما به این منظور لازم است که متخصصان ایرانی دوره باز آموزی طی کنند و این باز آموزی به وقت و هزینه اضافی نیاز دارد.

“آنتی- ۲۵۰۰” سامانه ای موشکی جدید است که مزایای بیشتری نسبت به اس – ۳۰۰ در زمینه رهگیری موشک بالستیک دارد. سرعت آنتی-۲۵۰۰ برای رهگیری هدف در ارتفاعات ثابت دو برابر بیشتر است. به عبارت دیگر ، آنتی-۲۵۰۰ می تواند نه تنها هواپیماها بلکه موشک های بالستیک قاره پیما ی زمین پایه و دریا پایه را هدف حمله قرار دهد.