سالن‌های ورزشی آذربایجان‎شرقی برای میزبانی مسابقات قاره‌ای و بین‌المللی تجهیز می‌شود
سالن‌های ورزشی آذربایجان‎شرقی برای میزبانی مسابقات قاره‌ای و بین‌المللی تجهیز می‌شود
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با بیان اینکه حال ورزش این استان خوب شده است، گفت: سالن‌های ورزشی آذربایجان شرقی برای میزبانی مسابقات قاره‌ای و بین‌المللی تجهیز می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، ایوب بهتاج پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه هفتمین کنگره علمی مدیریت ورزش با بیان اینکه حال ورزش آذربایجان شرقی خوب است، اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی تعامل خود را با دانشگاه‌ها، نهادهای مختلف، شهرداری، شورای شهر، استانداری و فرمانداری افزایش د‌اد‌ه و در ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها موفق باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در برنامه کاری ‌توسعه تجهیزات و امکانات ورزشی ‌در تبریز را در دستور کار داریم، ‌گفت: در همین راستا نیز اقداماتی برای تجهیز سالن‌ها برای میزبانی مسابقات قاره‌ای و بین‌المللی داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بعد از تبریز توسعه امکانات و تجهیزات ۳ شهرستان بزرگ استان یعنی مرند، مراغه و میانه نیز در دستور کار قرار دارد، افزود: یکی از سیاست‌های اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی انتقال مسابقات آسیایی و بین‌المللی به این شهرهاست.

بهتاج با اشاره به روند خوب ورزش قهرمانی در استان گفت: در ارتباط با بحث ورزش قهرمانی، در تاریخ ورزش این استان در بازی‌های جاکارتا توانستیم نتایج بسیار خوبی کسب کنیم و کسب مدال‌های رنگین توانست نشان‌دهنده ظرفیت‌های موجود در این استان باشد.‌

وی ادامه داد: در بحث استعدادیابی نیز برنامه‌های خوبی را با همکاری اساتید و پیشکسوتان شروع کرده‌ایم و قطعاً در آینده شاهد پیشرفت خوبی در ورزش قهرمانی و همگانی خواهیم بود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه توسعه ورزش قهرمانی، همگانی به دست نمی‌آید مگر اینکه آموزش و پژوهش را در کنار آنها داشته باشیم اضافه کرد: این انتظار را داریم که آموزش و پژوهش حداقل به عنوان یک گروه تخصصی در ادارات کل احیا شود تا بتوانیم بیش از پیش شاهد پیشرفت ورزش در بخش‌های مختلف باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در ارتباط‌ با پیشرفت این استان در بخش ورزش بانوان خاطرنشان کرد: در ارتباط با ورزش بانوان، با توجه به تمهیداتی که داشتیم، ‌در المپیاد استعدادهای برتر توانستیم مدال‌های طلای برابر و بیشتر از آقایان را کسب کنیم و این موضوع نویدبخش درخشش بانوان بوده و نشان می‌دهد این بخش در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

انتهای پیام/