قطار سریع السیر ارومیه – تبریز در دستور
قطار سریع السیر ارومیه – تبریز در دستور

عصر تبریز: استاندار آذربایجان غربی از اجرایی شدن قطار سریع‌السیر ارومیه – تبریز از مسیر میانگذر دریاچه ارومیه خبر داد. به گزارش دنیای اقتصاد، قربانعلی سعادت با بیان اینکه این طرح در زمان اجرای طرح میانگذر دریاچه ارومیه طراحی شده ولی تاکنون اجرا نشده است، افزود: اجرای این طرح همزمان با سفر رئیس‌جمهوری و هیات […]

عصر تبریز: استاندار آذربایجان غربی از اجرایی شدن قطار سریع‌السیر ارومیه – تبریز از مسیر میانگذر دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش دنیای اقتصاد، قربانعلی سعادت با بیان اینکه این طرح در زمان اجرای طرح میانگذر دریاچه ارومیه طراحی شده ولی تاکنون اجرا نشده است، افزود: اجرای این طرح همزمان با سفر رئیس‌جمهوری و هیات دولت به استان در سال‌جاری پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه تصویب و اجرایی شدن این طرح منطقه را به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و علمی متحول می‌کند، اظهار کرد: راه‌آهن مراغه – ارومیه نیز از طرح‌هایی است که چند سال است به‌دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم به اتمام نرسیده است، این طرح نیز در سفر هیات دولت به استان پیگیری خواهد شد.

سعادت با اشاره به بهره‌برداری از ۶۰۰ طرح عمرانی، تولیدی و اقتصادی به مناسبت هفته دولت افزود: بر اساس سیاست‌گذاری که از سال ۹۲ انجام گرفت، مقرر شد طرح‌های بالای ۸۰ درصد و امسال نیز طرح‌های با ۷۰ درصد پیشرفت در استان تکمیل شوند که بخشی از آنها برای افتتاح آماده شده‌اند.

استاندار آذربایجان غربی درباره تاثیر طرح‌های افتتاحی هفته دولت در محرومیت‌زدایی مناطق مختلف استان گفت: در زمینه محرومیت‌زدایی در استان، از ابتدای انقلاب تاکنون دستگاه‌های مختلف همچون جهادسازندگی، جهادکشاورزی و سایر دستگاه‌ها اقدامات مناسبی انجام داده‌اند اما آن رفاه و آسایش لازم هنوز آن‌طور که باید و شاید برای مردم فراهم نشده و لازم است به‌منظور رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم سرمایه‌گذاری و اقدامات بیشتری صورت بگیرد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به موانع تولید در استان از جمله کمبود نقدینگی، معوقات بانکی و بدهی‌های مالیاتی واحدها اشاره کرد و افزود: با تصویب قانون رفع موانع تولید، هر هفته دو جلسه در این خصوص با واحدها برگزار می‌شود تا بتوانیم با رفع موانع، واحدهای راکد را دوباره به چرخه تولید برگردانیم.