خط ریلی میانه – اردبیل از مزایای اوراق مشارکت برخوردار می‌شود
خط ریلی میانه – اردبیل از مزایای اوراق مشارکت برخوردار می‌شود
استاندار اردبیل گفت: با توجه به نوسانات بازار مصالح و احتمال کمبود اعتبار از سال آینده اوراق مشارکت به پروژه خط ریلی میانه - اردبیل اختصاص پیدا می‌کند.

به گزارش عصرتبریز، اکبر بهنام جو عصر یکشنبه در جریان بازدید نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه شهرهای استان از پروژه راه آهن میانه – اردبیل تصریح کرد: باتوجه به نوسانات بازار مصالح احتمال کمبود اعتبار وجود داشته که با رایزنی‌های مناسب و انتفاعی تلقی شدن آن از سوی سازمان برنامه و بودجه از سال آینده علی‌رغم اعتبار ملی و فاینانس داخلی اوراق مشارکت نیز به پروژه راه آهن اردبیل تعلق می‌گیرد.

وی یادآور شد: برای نخستین بار فاینانس داخلی به یک پروژه ریلی در کشور اختصاص یافته که تلاش‌های سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک ملی به جهت نگاه مثبت به استان اردبیل جای تقدیر دارد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی کل طرح بیش از ۵۱ درصد است، افزود: پیشرفت فیزیکی زیرسازی آن ۷۳/۸ درصد برآورد شده که با توجه به جدول زمان بندی در وقت مقرر باید تکمیل شود.

وی با اشاره به اینکه تکمیل این پروژه دغدغه اصلی مردم و ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در استان است، افزود: با عنایت به پتانسیل گردشگری منطقه، راه‌آهن می‌تواند منجر به رونق حمل و نقل کالا، معادن، مسافر و رونق گردشگری زمستانی نیز شود.

استاندار اردبیل با اشاره به مطالعه خط ریلی اردبیل – پارس‌آباد توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء، اضافه کرد: مطالعه پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد در شش ماهه اول سال ۹۸ به اتمام می‌رسد و احداث ۱۶ کیلومتر خط ریلی در شمال استان در دستور کار کشور آذربایجان قرار دارد.

بهنام‌جو افزود: اتصال ریلی شمال استان به آذربایجان راه‌آهن اردبیل – پارس‌آباد را صد در صد توجیه پذیر خواهد کرد و اعتبار این پروژه نیز تأمین خواهد شد.

وی ادامه داد: اتصال اردبیل به پارس آباد و و شمال استان به کشور آذربایجان می‌تواند توسعه استان و کشور را به دنبال داشته باشد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه هیچ کارگاهی تعطیل نیست، افزود: با تزریق اعتبار در این پروژه هزار و ۴۷۲ نفر از نیروهای بومی و غیر بومی شاغل هستند که در وزارت راه و شهرسازی جایگاه ویژه‌ای برای خود باز کرده است.

رئیس شورای اداری استان اردبیل ادامه داد: امن‌ترین وسیله در فصول سرد سال و زمستان حمل و نقل ریلی است و باید همه دست به دست هم دهیم تا این پروژه به سرانجام برسد.