امام جمعه تبریز: احیای دریاچه ارومیه نیازمند مدیریت جهادی است
امام جمعه تبریز: احیای دریاچه ارومیه نیازمند مدیریت جهادی است

عصر تبریز: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به خدمات جهاد سازندگی در ابتدای پیروزی انقلاب به مظور محرومیت زدایی ، گفت: احیای دریاچه ارومیه نیازمند مدیریت جهادی است. آیت الله محسن مجتهد شبستری روز شنبه در نشست بررسی وضعیت دریاچه ارومیه در تبریز با بیان اینکه یکی از […]

عصر تبریز: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به خدمات جهاد سازندگی در ابتدای پیروزی انقلاب به مظور محرومیت زدایی ، گفت: احیای دریاچه ارومیه نیازمند مدیریت جهادی است.

آیت الله محسن مجتهد شبستری روز شنبه در نشست بررسی وضعیت دریاچه ارومیه در تبریز با بیان اینکه یکی از مسائل حیاتی استان احیای دریاچه ارومیه است ، اظهارکرد: احیای این دریاچه مورد عنایت خاص رهبری است و همواره روند اجرای طرح های نجات را پیگیری می کنند.

وی با اشاره به برنامه ۱۰ ساله دولت برای احیای دریاچه ارومیه ، اظهارکرد: ۱۰ سال زمان زیادی نیست و در صورت کوتاهی و تلف کردن زمان ، شاهد خشکی کامل دریاچه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در جامعه شناسی اسلامی و متون دینی بر برنامه ریزی و اولویت بندی برنامه ها بر اساس اهمیت تاکید شده است ، یادآوری کرد: طرح این مسئله توسط رییس جمهوری در نخسیتن سخنرانی پس از پیروزی در انتخابات نشانگر قرار گرفتن احیای دریاچه ارومیه در اولویت برنامه های دولت است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه خشک شدن دریاچه ارومیه حیات جمعیت زیادی را تهدید می کند، نسبت به تبعات خشک شدن این دریاچه هشدار داد .

وی در کنار انتقال آب از سایر حوضه های آبی و تامین حق آبه دریاچه بر لایروبی رودخانه ها و جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز تاکید کرد .

این نشست با حضور مجری طرح نجات دریاچه ارومیه ، استاندار آذربایجان شرقی و ائمه جماعات و فرمانداران شهرستانهای حوضه دریاچه برگزار شد .

ستاد احیای دریاچه ارومیه از سال گذشته با برنامه های اجرایی مدون در راستای تثبیت وضعیت دریاچه اقداماتی را آغاز کرده و با اجرای برنامه های انتقال آب از حوضه های دیگر و مدیریت مصرف آب در حوضه دریاچه درصدد احیای آن است.