سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریالی در منطقه آزاد ارس
سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریالی در منطقه آزاد ارس

عصر تبریز: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس از سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار و ۷۵۸ میلیارد ریالی بخش خصوصی در این منطقه خبر داد. “محسن خادم عرب‌باغی” از روند رو به رشد سرمایه گذاری‌ها در ارس خبر داد و گفت: میزان سرمایه گذاری های انجام گرفته در سال۹۳  برابر با ۱۱ […]

عصر تبریز: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس از سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار و ۷۵۸ میلیارد ریالی بخش خصوصی در این منطقه خبر داد.

محسن-خادم-عرب-باغی

“محسن خادم عرب‌باغی” از روند رو به رشد سرمایه گذاری‌ها در ارس خبر داد و گفت: میزان سرمایه گذاری های انجام گرفته در سال۹۳  برابر با ۱۱ هزار و ۷۲ میلیارد ریال بوده است در حالی‌که تنها در مدت پنج ماه نخست امسال این رقم برابر با ۱۰ هزار و ۷۵۸ میلیارد ریال می باشد.

وی با اشاره به اهم سیاست های اجرایی در جذب سرمایه گذاران، اظهار کرد: اصل مهم و مورد حمایت سازمان منطقه آزاد ارس راه اندازی صنایع با کیفیت صادراتی و مطابق با استانداردهای جهانی می باشد.

وی افزود: نیروی کار متخصص و ارزان نسبت به کشورهای خارجی، انبارداری و قیمت انرژی ارزان، امنیت سرمایه گذاری، معافیت از پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات، معافیت از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای ورود کالای تولید شده در منطقه به سایر نقاط ایران بر اساس قانون ارزش افزوده از جمله مزیت های رقابتی این منطقه برای سرمایه گذاری می باشد.

عرب‌باغی با اشاره به مزایای قانونی سرمایه گذاری در ارس اظهار کرد: برخورداری از مزیت قانون ارزش افزوده، معافیت های مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ بهره برداری برای انواع فعالیت‌های اقتصادی، امکان صدور کالای تولید شده به خارج از کشور با کمترین تشریفات، آزادی ورود هر نوع کالا به استثنای کالاهای مغایر با شرع اسلام، تضمین سرمایه سرمایه گذاران خارجی در برابر تملک و ملی شدن، امکان هر گونه فعالیت اقتصادی برای سرمایه گذاران خارجی، ثبت شرکت ها توسط خود سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، امکان سرمایه گذاری ۱۰۰ درصد خارجی بدون مشارکت ایرانی، عدم نیاز به تحصیل روادید برای ورود و خروج اتباع خارجی، امکان استفاده از متخصصین خارجی و صدور پروانه اشـتغال برای اتباع خارجـی توسط سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس را از مهمترین مزیت های سرمایه گذاری در ارس عنوان کرد.