درخشش هنرمندان تبریزی در جشنواره ی بین المللی فیلم های نوجوان همدان
درخشش هنرمندان تبریزی در جشنواره ی بین المللی فیلم های نوجوان همدان

عصر تبریز: هنرمندان تبریزی، در بیست و نهمین جشنواره ی بین المللی فیلم های نوجوان همدان درخشیدند. فیلمسازان و بازیگران تبریز توانستند جایزه ویژه داوران، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگری را به نام خود ثبت کنند. بر اساس این گزارش، «پروانه زرین» جایزه ویژه داوران و همچنین بهترین کارگردانی بخش مسابقه ی سینمای ایران به […]

عصر تبریز: هنرمندان تبریزی، در بیست و نهمین جشنواره ی بین المللی فیلم های نوجوان همدان درخشیدند.

فیلمسازان و بازیگران تبریز توانستند جایزه ویژه داوران، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگری را به نام خود ثبت کنند.

بر اساس این گزارش، «پروانه زرین» جایزه ویژه داوران و همچنین بهترین کارگردانی بخش مسابقه ی سینمای ایران به فیلم «سویوق» ساخته ی «بهرام و بهمن حاج ابول لو (ارک)»، «پروانه زرین» بهترین کارگردانی اثر کوتاه و نیمه بلند پویانمایی به انیمیشن «دخترک آت آشغال» ساخته ی «محمد زارع» و «شلاله خیری» و «پروانه سیمین»؛ بهترین بازیگر زن به «نسرین مرادی» برای بازی در فیلم «سویوق» تعلق گرفت.

همچنین، گواهی افتخار بهترین فیلم المپیاد جوانان ایران به «پریزاد احمدی» برای فیلم «مترسک» از استان آذربایجان غربیو همچنین به «امیرحسین موسوی» برای فیلم «قاب خالی» از استان اردبیل اعطا شد.

گفتنی است در این جشنواره هنرمندانی از استان های لرستان، آذربایجان غربی، اردبیل، کرمان، هرمزگان، کرمانشاه، همدان، کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، بوشهر، خراسان رضوی، گیلان، مرکزی و فیلمسازانی از کشورهای برزیل، روسیه، گرجستان، شیلی شرکت داشتند.