فاز دوم موزه دفاع مقدس اردبیل به‌زودی تکمیل می‌شود
فاز دوم موزه دفاع مقدس اردبیل به‌زودی تکمیل می‌شود
اردبیل - استاندار اردبیل گفت: با تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز در آینده‌ای نزدیک فاز دوم موزه دفاع مقدس اردبیل تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش عصرتبریز، اکبر بهنام جو ظهر در بازدید از روند اجرای فاز دوم موزه دفاع مقدس استان اردبیل اضافه کرد: فاز اول این موزه تکمیل شده و طی روزهای آینده افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه هم اکنون اجرای سالن آمفی تئاتر این مجموعه آغاز شده است، تصریح کرد: تلاش خواهد شد عملیات اجرایی فاز دوم این مجموعه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرانجام برسد.

استاندار اردبیل نسبت به تأمین بخشی از اعتبار مورد نیاز فاز دوم موزه دفاع مقدس استان اردبیل قول مساعد داد و برلزوم تسریع برای تکمیل این مرکز تاکید کرد.

وی ایجاد اینگونه مراکز فرهنگی را در راستای آشنایی نسل جوان با آموزه‌های دوران دفاع مقدس ضروری دانست و بیان داشت: باید با بهره گیری از این فضای فرهنگی الگوهای معنوی و فکری دوران دفاع مقدس به نسل جوان منتقل شود.

موزه دفاع مقدس اردبیل بالغ بر شش هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت داشته و در کنار مجموعه گردشگری دریاچه شورابیل اردبیل بنا شده است.

آمفی تئاتر، گالری و موزه از بخش‌های این مرکز فرهنگی بوده و قرار است دست نوشته‌ها، وصیت نامه شهدا، آثار و وسایل شهدا، آزادگان و جانبازان و تصاویر شهدای استان در معرض بازدید قرار گیرد.

گفته می‌شود فاز اول موزه دفاع مقدس اردبیل روز سوم خردادماه جاری همزمان با روز آزادسازی خرمشهر به بهره برداری خواهد رسید.

  • منبع خبر: مهر