آذربایجان؛ موتور متحرکه کشور/موقعیت جغرافیایی بسیار مهم تبریز
آذربایجان؛ موتور متحرکه کشور/موقعیت جغرافیایی بسیار مهم تبریز

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: ظرفیت‌های بالایی چون نیروی انسانی، جغرافیایی و ... در آذربایجان شرقی وجود دارد و به همین دلیل آذربایجان را به موتور متحرکه کشور تبدیل کرده است.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بیان کرد: ظرفیت استان بسیار ویژه است؛ ولی متاسفانه خیلی از این ظرفیت‌ها مغفول مانده و در صورتی‌که فعال شوند می‌توانند در اقتصاد کشور نقش مثبتی ایفا کنند.

وی افزود: آذربایجان شرقی موقعیت جغرافیایی بسیار مهمی دارد که می‌تواند در توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه در کشور بسیار مفید باشد و در افزایش توان اقتصادی کشور نقش بسزایی ایفا کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس ادامه داد: بیش از ۷۰ سال پیش کارخانه‌های بزرگی در این استان احداث شده است و این کارخانجات تبریز و آذربایجان شرقی را به یک شهر و استان کاملا صنعتی تبدیل کرده است.

ساعی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بالایی چون نیروی انسانی، جغرافیایی و … در این استان وجود دارد و به همین دلیل آذربایجان را به موتور متحرکه کشور تبدیل کرده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در ادامه گفت: تبریز و آذربایجان شرقی تجار و بازرگانان بسیار بزرگی دارد و برندهایی در این استان فعال هستند که علاوه بر ایران در خاورمیانه و حتی اروپا معروف هستند.