اگر جنگی باشد، یک قطره نفت از خلیج فارس خارج نخواهد شد
اگر جنگی باشد، یک قطره نفت از خلیج فارس خارج نخواهد شد

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به اقتدار نظامی ایران گفت: آل سعود بداند اگر جنگی در منطقه رخ دهد، قطره‌ای نفت از خلیج فارس عبور نخواهد کرد.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام احمد مطهری‌اصل امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز به صحبت‌های دبیرکل حزب‌الله اشاره و اظهار کرد: وقتی خبرنگار المنار می‌پرسد که شما می‌گویید در بیت‌المقدس نماز خواهیم خواند، آیا منظورتان فرزند یا نوه‌تان است که او قاطعانه پاسخ داد، خودم خواهم خواند و صهیونیست به این زودی‌ها از بین خواهد رفت.

وی افزود: این حرف‌های سیدحسن نصرالله نشان می‌دهد که این بزرگوار چقدر از رهبر معظم انقلاب الهام می‌گیرند.

مطهری‌اصل بیان کرد: البته دبیرکل حزب‌الله به دولت‌های حاشیه خلیج فارس نیز تذکری داد تا فریب آمریکا را نخورند و امارات و کشورهای عربی بدانند که اگر آمریکا وارد جنگ با ایران شود، همه آنها با خاک یکسان خواهند شد.

امام جمعه موقت تبریز تصریح کرد: در بخش دیگر صحبت‌های سیدحسن نصرالله آمده است که اگر عربستان می‌خواهد قبر خود را بکند و آل‌سعود می‌خواهد حکومت را سریع از دست بدهد، هر قدر که می‌خواهد آمریکا را علیه ایران تهدید کند، چرا که آمریکا تا به امروز نتوانسته است طبق میل عمل کند ولی اگر جنگی باشد، یک قطره نفت از خلیج فارس خارج نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ایران همیشه تاکید بر ارتباط گرم با کشورهای همسایه داشته است، تصریح کرد: عربستان باید بداند که پول یک مقدار کارها را پیش می‌برد و این شرافت و پشتکار است که عامل موفقیت بوده که در عرب‌های سعودی نیست.

مطهری‌اصل، به دزدی دریایی نفتکش ایرانی توسط انگلیس اشاره کرد و گفت: انگلیس همیشه خواسته خود را نشان دهد به طوریکه از ابتدا همیشه علیه مسلمانان کار کرده است و با توجه به سقوط پهپاد آمریکایی که نتوانست هیچ کاری انجام دهد و حتی رئیس جمهور ابله آمریکا نیز از بابت اینکه هواپیمای سرنشین‌دار را نزده‌ایم، تشکر هم کرده است، از این‌رو انگلیس خبیث که اخیرا کم‌رنگ شده بود با این دزدی خود را نشان داد که پاسخ آن را رهبر معظم انقلابی به خوبی داده و موجب هراس و بی‌خوابی انگلیس‌ها شده است، گفته‌اند که هر زمان و هر مکانی که مناسب باشد، نیروهای مومن ما جواب آنها را خواهند داد.

وی متذکر شد: از ابتدای انقلاب هر وقت کارها دست نیروهای انقلابی سازنده و علاقمند به پیشرفت بوده، موفق بودیم ولی برعکس وقتی دست افرادی بود که هنوز مقداری چشم به جاهای دیگر داشته و انقلابی مدنظر رهبر معظم انقلاب نبوده‌اند، ضربه دیده‌ایم که این موضوع قابل انکار نیست.

مطهری‌اصل توضیح داد: ما در مقابله با خائنان و ۸ سال جنگ تحمیلی با همین نیروهای واقعی انقلابی پیش رفته‌ایم، از این‌رو باید در مقابل تحریم‌های آمریکا و اروپا نیز با نیروهای انقلابی جلو رویم.

وی اذعان کرد: البته افرادی که معتقد بودند که با نیروهای غیرانقلابی می‌توان موفق شد نیز زمانه آنها را ادب کرده و متوجه اشتباه‌شان شدند.

امام جمعه موقت تبریز بیان کرد: راهی جز تکیه به نیروهای جوان انقلابی پرشور برای پیشرفت کشور امکان‌پذیر نیست.

مطهری‌اصل خاطرنشان کرد: ثبت‌نام خواهران طلبه شروع شده و خواهرانی که تمایل به ثبت‌نام دارند در سریع‌‌ترین زمان اقدام به ثبت‌نام کنند.

وی افزود: بیش از ۲ هزار خواهر طلبه در شهرهای مختلف استان وجود دارد که مشغول به تحصیل هستند و در بخش‌های مختلف موثر واقع می‌شوند.

مطهری‌اصل، به روز صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: جشنواره‌ای در این خصوص برگزار شد و یک کیک بزرگی در جشن بود که بنده در عکس‌ها توسعه صنعت و تجارت مشاهده کردم که امیدوارم نتیجه این جشن‌ها فقط کیک خوردن نباشد و آرزو داریم تا کاری شود که البته همت دولتمردان نیز باید بیشتر معطوف به داخل باشند که این نیز جا افتاده است.

وی ادامه داد: صنعت موردی است که خداوند به بشر اعطا کرده است و حتی در سوره انبیاء خداوند به حضرت داوود فرموده است که ما دوخت زره را یاد داده‌ایم و در نامه امام علی(ع) به مالک نیز بیانات زیادی نسبت به صنعت وجود دارد.

امام جمعه موقت تبریز تصریح کرد: حضرت علی(ع) خطاب به مالک گفته است که گاهی شیطان این تجار را فریب داده و آنها را به احتکار و گران‌فروشی می‌کشاند.

وی خاطرنشان کرد: البته وقتی در جامعه به این نتیجه رسیدند که برجام و غیره اثری ندارد توجه به صنعت زیاد شده است و الان باید مواظب صنعت‌گران جوان و متخصص باشیم.