فروزان – استقلال، شایعات رنگ واقعیت می‎‎‎‎‎‎‎‎‎گیرند
فروزان – استقلال، شایعات رنگ واقعیت می‎‎‎‎‎‎‎‎‎گیرند

در حالی که هنوز به صورت رسمی حکم محرومیت محسن فروزان اعلام نشده است، رسانه های تهران به صورت دسته جمعی خبر از محرومیت کوتاه مدت این بازیکن و عقد قرارداد با استقلال تهران می دهند.

عصرتبریز – جهانبخش احمدیان: تقریبا دو هفته بعد از اتفاقات بازی تراکتور-سپیدرود در رشت بود که یکی از پایگاه های تخصصی فوتبال، خبری مبنی بر نقش داشتن استقلال تهران در حوادث آن دیدار منتشر کرد. در آن خبر نقل قولی به محسن فروزان نسبت داده شده بود که این بازیکن از سناریوی از پیش تعیین شده برای بازی تراکتور-سپیدرود پرده برداشته و قرار بوده این اتفاقات در جریان باز یبا استقلال تهران رخ بدهد.

صحت و سقم این ادعای سایت ورزش ۱۱ در ان زمان زیاد جدی گرفته نشد و چون استقلال رقیب اصلی تراکتور برای کسب جام نبود و نمی توانست در سناریوی احتمالی فروزان نقشی داشته باشد.

گذشت زمان و اتفاقات جاری در طی این چند ماه و شایعات جدید مبنی برای توافق فروزان و استقلال تهران، دوباره این ادعای همکاری استقلال در سناریوی شکست تراکتور را قوت می بخشد. با وجود گذشت چند ماه از آن اتفاقات هنوز حکم محرومیت این بازیکن صادر نشده است، و این در حالی است که احمد علیرضا بیگی به نتیجه نرسیدن پرونده فروزان را حاصل تلاش لابیگرها در وزارت ورزش و جوانان می داند.

علی رغم اینکه هنوز محکومیت محسن فروزان رسانه ای نشده است، تیم رسانه ای مرکز اذهان عمومی را برای حضور مجدد این بازیکن در سطح اول فوتبال کشور آماده می کنند. امروز در حرکتی دسته جمعی و خودجوش برخی از سایتهای ورزشی و غیر ورزشی، خبر از توافق نهایی استقلال و فروزان برای فصل نوزدهم دادند که این بازیکن می تواند در لیگ نوزدهم با پیراهن استقلال به میدان برود.

این اتفاق در حالی افتاده است که همین رسانه های ورزشی خبر از محرومیت کوتاه دروازه بان سابق تراکتور می دهند. محرومیتی یک ماهه که استقلال تهران ریسک عدم استفاده از فروزان برای فصل آتی را علی رغم این محرومیت پذیرفته است.

حال سوال اصلی اینجاست که کدام مرجع انضباطی و قضایی فدراسیون اطلاعات پرونده فروزان را در اختیار رسانه های زنجیره ای پایتخت می گذارد و آنها این چنین قاطعانه از محرومیت کوتاه مدت و عقد قرارداد این بازیکن می نویسند؟

در سوی دیگر، ما باشگاه تراکتور را به عنوان شاکی اصلی پرونده فروزان داریم که در مورد شایعات اخیر و تأخیر و تعلل در صدور حکم محرومیت این بازیکن سکوت کرده است. از سوی دیگر در مورد پیوستن احتمالی این بازیکن به استقلال نیز واکنشی نشان نمی دهد. سکوت باشگاه تراکتور در زمینه پرونده محسن فروزان، بیش از تعلل فدراسیون در اعلام رآی محرومیت این بازیکن آزار دهنده است.

در هر صورت، پیوستن احتمالی محسن فروزان به استقلال تهران، ادعای یک وبسایت ورزشی مبنی بر دست داشتن استقلال تهران در سناریوی تبانی و شرط بندی دروازه بان گیلک فوتبال ایران را قوت می بخشد. ضرورت دارد باشگاه تراکتور یک بار دیگر با تمام توان و استفاده از ظرفیت های استان در مجلس و دولت، پیگیر نتیجه بررسی های قضایی در رابطه با پرونده محسن فروزان باشد.