عاملان آتش‌سوزی ارسباران شناسایی شوند
عاملان آتش‌سوزی ارسباران شناسایی شوند

رئیس شورای اسلامی آذربایجان‌شرقی خواستار علت یابی آتش سوزیهای اخیر در جنگلهای ارسباران شد و گفت: عاملان آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران شناسایی و رسوا شوند.

به گزارش عصرتبریز، غلامحسین مسعودی ریحان امروز (۹ شهریور) در جلسه شورای اسلامی آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: باید کمیته حقیقت یاب تشکیل و مقصران آتش سوزی جنگل‌های ارسباران مشخص شوند.

رئیس شورای اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که در آتش سوزی جنگل های ارسباران حتی دستگاه هایی مقصر بودند که باید مشخص شوند، خاطرنشان کرد: جنگل‌های ارسباران حدود ۱۶۰ هزار هکتار است و این سؤال پیش می آید که چرا باید یک بالگرد امداد و خدمات نداشته باشد و بدهی دستگاه‌ها به یکدیگر باعث شود در خدمات رسانی تعلل کنند.

وی افزود: جنگل‌های ارسباران سرمایه عظیم استان آذربایجان شرقی است و باید علل این حادثه از طرف مجلس و نمایندگان محترم پیگیری شود تا در آینده چنین اتفاقاتی را شاهد نباشیم.

بنا با اعلام اداره کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، در آتش سوزی اخیر اراضی جنگی و مرتعی ارسباران حدود ۲۸۵ هکتار از مراتع و ۲۸۹ هکتار اراضی مشجر و نیمه مشجر منطقه و ۸۷ هکتار از جنگل‌های ارسباران طعمه حریق شد.