جزئیات آتش‌سوزی انبار کفش در بازار چرم تبریز
جزئیات آتش‌سوزی انبار کفش در بازار چرم تبریز
مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز گفت: آتش سوزی امروز انبار کفش تبریز با پیشگیری از سرایت حریق به طبقات پایینی خاتمه یافت.

به گزارش عصرتبریز، محمد قلیزاده در تشریح این خبر اظهار کرد: حوالی ساعت ۶:۲۲ صبح امروز با گزارش وقوع آتش سوزی نسبتا گسترده‌ای در یک باب انباری کفش در پشت بازار چرم تبریز، آتش نشانان ایستگاه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، شش، هفت و ۱۱ به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: آتش نشانان اعزامی عملیات اطفاء حریق این حادثه را با اجرای عملیات سریع و نفوذ از چندین قسمت به کانون حریق در پیش گرفته و در اولین لحظات اجرای عملیات، این آتش سوزی را مهار کردند.

وی خاطرنشان کرد: متصاعد شدن دود غلیظ با توجه به حجم زیاد قوطی و کفش‌های انباشته شده در انبار، اجرای عملیات اطفاء را با دشواری روبرو کرده بود که تیم‌های اعزامی با استفاده از دستگاه‌های تنفسی موفق به ورود به کانون حریق و مانع از نفوذ شعله و حرارت به انبار زیر زمینی شدند.

وی اظهار کرد: این انباری متشکل از زیر زمین، طبقه همکف و محوطه مسقف و کفش‌های انباشته در محوطه و طبقه همکف طعمه حریق شده بود و تلاش آتش نشانان مانع از سرایت حریق به سایر انباری های مجاور محل حریق شد.

قلیزاده خاطرنشان کرد: سازمان آتش نشانی تبریز طی اجرای تفاهم نامه‌ای با اتحادیه صنعت کفش تبریز در ماه‌های اخیر، برای برگزاری کلاس آموزشی عمومی ایمنی و آتش نشانی برای شاغلان این صنعت اعلام آمادگی کرده است.