بازگشت تمام حجاج آذربایجان‌شرقی و اردبیل به کشور
بازگشت تمام حجاج آذربایجان‌شرقی و اردبیل به کشور

مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان‌شرقی گفت: آخرین پرواز حجاج آذربایجان‌شرقی و اردبیل با ۲۶۷ حاجی و میزان ۸۰۷۰ کیلوگرم بار امروز یکشنبه ۱۷ شهریور وارد فرودگاه تبریز شد.

به گزارش عصرتبریز، رامین آذری از پایان موفق آمیز عملیات حج تمتع سال ۱۳۹۸ در فرودگاه تبریز خبر داد و گفت: پروازهای رفت و برگشت حج تمتع سال ۹۸ این فرودگاه بدون کوچکترین مشکلی انجام شد و طبق بررسی های انجام شده رضایت حداکثری زائرین و مستقبلین از نحوه خدمات رسانی در این فرودگاه تامین شد که این موضوع جز با همکاری مردم امکان پذیر نبود.

وی خاطرنشان کرد: عملیات اعزام حجاج استان آذربایجان شرقی و اردبیل از تاریخ ۳ مرداد آغاز شد و طی مدت ۷ روز تعداد ۴۹۵۹ نفر از حجاج در قالب ۲۱ پرواز از فرودگاه شهید مدنی تبریز اعزام شدند.

آذری گفت: عملیات برگشت حجاج نیز از تاریخ ۱۲ شهریور آغاز شد و در مدت ۶ روز تعداد ۴۹۵۳ نفر مسافر در قالب ۲۰ پرواز به شهر تبریز بازگشتند.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان‌شرقی در رابطه با تدابیر اتخاذ شده در فرودگاه تبریز برای مدیریت هرچه بهتر عملیات حج امسال گفت: برنامه ریزی ها و هماهنگی لازم جهت انجام هرچه بهتر عملیات حج امسال از حدود ۲ ماه قبل از آغاز عملیات رفت اتخاذ شد که اقدامات متنوعی از جمله آسفال جاده دسترسی ترمینال حجاج، طراحی و رنگ آمیزی، تقویت و بهسازی سیستم سرمایش ترمینال حجاج، خط کشی پارکینگ خودروهای میدان حج را شامل می شد.