مردم ترجیح می‌دهند در بانک سپرده‌گذاری کنند
مردم ترجیح می‌دهند در بانک سپرده‌گذاری کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افراد ترجیح می‌دهند سرمایه خود را در بانک سپرده‌گذاری کنند، به همین دلیل درصد ناچیزی از سرمایه مردم وارد بورس می شود.

به گزارش عصرتبریز، محمد حسن نژاد درباره راهکارهای لازم برای سوق دادن نقدینگی موجود در جامعه به سمت بورس، گفت: از یک سو نقدینگی را نمی‌توان به راحتی از بازاری به بازار دیگر سوق داد و از سوی دیگر نقدینگی صوری و کاغذی موجود در کشور مانع سرمایه گذاری در بورس است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قدرت جابه جایی پول در بازارهای کشور بالا نیست، افزود: پول سفته بازی -که موجب تورم می‌شود- به راحتی از بازاری به بازار دیگر سوق پیدا نمی‌کند در واقع فردی که می‌تواند یک روزه از بازار سکه ۱۰ درصد سود به دست آمورد تمایلی ندارد سرمایه خود را به راه اندازی کارخانه اختصاص دهد.

وی اظهار کرد: افراد ترجیح می‌دهند سرمایه خود را در بانک سپرده‌گذاری کنند تا در شرایطی که بازار نابسامان شد به سراغ خرید و فروش بروند، به همین دلیل درصد ناچیزی از سرمایه مردم وارد بورس می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند رونق اقتصادی جامعه را به دنبال داشته باشد افزود: سرمایه‌گذاری در بازار بورس به کنترل نقدینگی در جامعه و حتی به استفاده بهینه از پس اندازهای خرد کمک می‌کند.