۲۲ موکب آذربایجان‌شرقی در اربعین فعالیت خواهند کرد
۲۲ موکب آذربایجان‌شرقی در اربعین فعالیت خواهند کرد

فرمانده سپاه عاشورا گفت: ۱۳ موکب در کربلا، ۴ موکب در نجف، ۴ موکب در سامرا و یک موکب در مرز شلمچه از سوی مردم آذربایجان‌شرقی راه اندازی می شود.

به گزارش عصرتبریز، سردار عابدین خرّم در جلسه موکب‌های اربعین با اشاره به این‌که باید برای اداره موکب‌ها به دنبال منابع مردمی باشید، اظهار داشت: برای افزایش کارآیی موکب‌ها باید از تفرّق اجتناب کنید و ظرفیت‌های مردمی را پای کار بیاورید؛ شان همه ما در دستگاه اربعین نوکری است.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: موکب‌های استان آذربایجان شرقیدر اربعین باید کمک کار مردم عراق باشند؛ نه جایگزین آنها زیرا اصل مردم عراق هستند و ما فرع بر آنها هستیم.

وی با بیان اینکه مطابق ابلاغ وزارت کشور تردد آذربایجانی‌ها به کشور عراق از مرز خسروی خواهد بود، گفت: ۱۳ موکب در کربلا، ۴ موکب در نجف، ۴ موکب در سامرا و یک موکب نیز در مرز شلمچه توسط مردم آذربایجان‌شرقی راه اندازی شده که ظرفیت خوبی برای خدمت رسانی است.

همچنین در ادامه این جلسه علی حق بیگی، رییس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: ستاد اربعین استان به دنبال تسهیل حضور زائران در پیاده روی اربعین است و باید زیرساختهای لازم را برای زائران فراهم کنیم.

وی ادامه داد: باید در قالب موکب‌ها امکان اسکان و پذیرایی ۲۲ هزار نفر مهیا شود، همچنین در موکب‌های پرجمعیت نیز درمانگاه‌های سرپایی ایجاد خواهد شد.