تراکتورسازی از صعود به فینال جام حذفی فوتبال کشور بازماند
تراکتورسازی از صعود به فینال جام حذفی فوتبال کشور بازماند

دو تیم تراکتورسازی و استقلال در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام حذفی کشور، از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی دو بر یک تیم استقلال به پایان رسید.

عصر تبریز: دو تیم تراکتورسازی و استقلال در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام حذفی کشور، از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی دو بر یک تیم استقلال به پایان رسید.

در دقایق ابتدایی نیمه نخست بازی، تیم استقلال برتر از حریفش فوتبال بازی کرد و از دقیقه ۱۵ به بعد، بازی متعادل شد؛ تا این که در دقیقه ۲۹ بازی، سانتر استقلالی ها از سمت راست، توپ را به حنیف عمران زاده رساند و قیچی ناقص این بازیکن در مقابل دروازه به سجاد شهباززاده رسید و این بازیکن با یک بغل پا توانست دروازه محمدرضا اخباری را باز کند.

پس از گل استقلال، بازی دقایقی از دست داور خارج شد و درگیری نسبتاً شدیدی بین بازیکنان دو تیم رخ داد و داور مسابقه، شجاع خلیل زاده و سیدمهدی رحمتی را از دو تیم با کارت زرد جریمه کرد.

در ادامه بازی، حملات نصفه و نیمه تراکتورسازان ثمری در برنداشت و در حالی که تراکتور در یک صحنه، تا فروپاشی دروازه رحمتی هم پیش رفت، این نیمه با پیروزی یک بر صفر شاگردان مظلومی به پایان رسید.

تراکتورسازی نیمه دوم را خوب آغاز کرد و در دقیقه ۴۹ بازی، سانتر خالد شفیعی در مقابل دروازه به آگوستو سزار رسید و این بازیکن با ضربه محکم موفق شد گل تساوی بازی را به ثمر برساند.

بلافاصله پس از این گل، سجاد شهبارزاده روی ضربه اشتباه سینا عشوری، صاحب توپ شده و به سمت دروازه حرکت کرد و پس از یک سر توپ زیبا، موفق شد با ضربه ای زیبا دروازه اخباری را برای دومین بار باز کند.

در دقیقه ۶۳ بازی، سجاد شهبارزاده با محمدرضا اخباری تک به تک شد که ضربه این بازیکن را دروازه بان تراکتورسازی به خوبی مهار کرد.

در دقیقه ۸۵ بازی، حرکت خوب علیرضا رمضانی و سجاد شهباززاده از سمت راست، توپ را در مقابل دروازه به جابر انصاری رساند که توپ این بازیکن در آستانه ورود به دروازه، توسط اخباری دفع شد.

در ادامه بازی، تراکتوری ها فوتبال پراسترسی به نمایش گذاشتند و نتوانستند دروازه حریف را باز کنند و استقلال حریف ذوب آهن در فینال جام حذفی شد.

 

حاشیه های بازی:

*پیش از شروع بازی بر خلاف آن چه معمولا قبل از بازی‌ها رخ می‌دهد هیچ‌یک از بازیکنان استقلال به سمت نیمکت تراکتورسازی نرفتند تا برای بازی از امیر قلعه‌نویی سرمربی سابق استقلال رخصت بگیرند. در عوض سینا عشوری بازیکن تراکتورسازی قبل از شروع بازی به سمت پرویز مظلومی رفت.

*تور دروازه های ورزشگاه تغییر کرده و مشکی رنگ شده است.

*شجاع خلیل زاده که در بازی قبلی تراکتورسازی مقابل استقلال اهواز از ناحیه صورت دچار مصدومیت شده بود، امروز با صورتی بانداژ شده بازی می کند.

*خالد شفیعی در اواسط نیمه اول، با ترغیب هواداران، ورزشگاه را به وجد آورد.

*تا پایان نیمه اول بازی، همچنان اطراف ورزشگاه شلوغ بود و تماشاگران تراکتور به ورزشگاه می آمدند.

*تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه ۱۴ هزار نفر اعلام شد که حدود ۱۰۰ هوادار استقلال نیز در گوشه ورزشگاه حضور پیدا کرده اند و به تشویق تیم‌شان می پردازند.

 

*بختیار رحمانی و خالد شفیعی، دو بازیکنی بودند که در هوای سرد تبریز با پیراهن آستین کوتاه بازی می کردند.

 

ترکیب تراکتورسازی:

محمدرضا اخباری، محمد ایران‌پوریان (۸۶ فردین عابدینی)، شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی، الکساندر کارلوس کاردوسو، سینا عشوری، شاهین ثاقبی (۷۰ علی حمودی)، سروش رفیعی (۵۹ سامان نریمان جهان)، بختیار رحمانی، سزار دوسانتوس آگوستو، سعید آقایی

سرمربی: امیر قلعه نویی

 

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، هرائر مگویان، میلاد فخرالدینی، خسرو حیدری (۸۳ علیرضا رمضانی)، میثم مجیدی، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، جابر انصاری (۴+۹۰ محمدرضا خرسندنیا)، سجاد شهباززاده، فرشید اسماعیلی (۵۴ سید محسن کریمی)

سرمربی: پرویز مظلومی

 

تیم داوری:

حسین زرگر، محمدرضا ابوالفضلی، سعید علی نژادیان و حمید حاج ملک

اخطارها: سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری و هرایر مگویان از استقلال، شجاع خلیل زاده، سعید آقایی و سینا عشوری از تراکتورسازی

اخراج: سینا عشوری از تراکتورسازی

منبع: ایسنا