اجرای نمایش راز خوشه پروین در تئاتر شهر تبریز
اجرای نمایش راز خوشه پروین در تئاتر شهر تبریز
کارگردان نمایش راز خوشه پروین گفت: نمایش راز خوشه پروین از ساعت ۱۹ شنبه ۲۲ اردیبشهت ماه ۱۴۰۳ یه صورت رایگان در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود.

به گزارش عصرتبریز،امیر حجازی کارگردان نمایش راز خوشه پروین در جمع خبرنگاران گفت: نمایش راز خوشه پروین بخشی از زندگی بانوی چرخ ادب ایران پروین اعتصامی است که از ساعت ۱۹ شنبه ۲۲ اردیبشهت ماه ۱۴۰۳ در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود.

وی ادامه داد: شخصیت پروین اعتصامی آنقدر بزرگ است که حتی نمیتوان در سریال ۳۰۰ قسمتی وی را وصف کرد و ما با تمام توان در نمایش ۶۰ دقیقه خواستیم تا قسمتی از زندگی این بانو را نمایش دهیم.

حجازی با اشاره به فوت یکی از بازیگران این نمایش افرود: متاسفانه در روزهای گذشته امیر ره پیمان بازیگر این نمایش بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت و مجبور شدم تا باتوجه به شناخت خودم از میزان سن نمایش این نقش را بر خلاف میل باطنی ام بازی کنم.

وی در ادامه اذعان داشت: باتوجه به اینکه مجموعه دیوان پروین اعتصامی به زبان فارسی است و مخاطبان نمایش از سراسر کشور می باشد به همین علت زبان نمایش فارسی است.

امیر حجازی افرود: آنقدر افسانه های نمایشی را به خورد ما دادند که سراغ شخصیت و مفاخر آذربایجان نرفتیم و هدف من این است در حد وسع خودم فرهیخته های آذربایجان را به مردم معرفی کنم.

وی با تشکر از شهرداری منطقه ۸ تبریز گفت:شهرداری منطقه ۸ تبریز مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان به این نمایش تخصیص داده است و بصورت رایگان میزبان شهروندان عزیز خواهیم بود.

حسین مدرس‌زاده، مدیر فرهنگی شهرداری منطقه ۸ تبریز نیز در این نشست اظهار کرد: راز خوشه پروین روایت شخصیتی است که نه تنها در کشور بلکه در تبریز نیز پرداخت جدی به آن نشده و در حوزه نمایش، پایان‌نامه، فکر و اندیشه پروین و جایگاه شعری وی کمتر کار شده است.

وی با اشاره به بودجه فرهنگی شهرداری منطقه ۸ تبریز در سال جاری افزود: بودجه فرهنگی شهرداری این منطقه در سال جاری، ۱۰ میلیارد تومان است که برای این نمایش نیز ۲۰۰ میلیون تومان اختصاص دادیم.

مدرس‌زاده با اشاره به دیگر برنامه‌های فرهنگی این منطقه در سال جاری یادآور شد:  شهرداری منطقه هشت تبریز در نظر دارد در سال جاری دو نمایش “زینب پاشا” و ” حیدربابایه سلام” را نیز روی صحنه ببرد.

وی اضافه کرد: تماشای نمایش “راز خوشه های پروین” در راستای حمایت از فرهنگ و هنر استان برای تمامی شهروندان رایگان بوده و علاوه بر آن تمهیدات لزم جهت حضور بانوان از نقاط مختلف شهر در این نمایش فراهم می‌شود.