ایرانیان رونالدو دوست
ایرانیان رونالدو دوست
کاروان تیم فوتبال النصر عربستان به همراه ستاره‌های پرشمار خود نظیر کریستیانو رونالدو، سادیو مانه و... برای برگزاری نخستین دیدار خود در مرحله گروهی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا، ظهر دیروز وارد فرودگاه امام خمینی تهران شد.

عصرتبریز – فاطمه داداشی: کاروان تیم فوتبال النصر عربستان به همراه ستاره‌های پرشمار خود نظیر کریستیانو رونالدو، سادیو مانه و… برای برگزاری نخستین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، ظهر دیروز وارد فرودگاه امام خمینی تهران شد.

هواداران این بازیکن سرشناس فوتبال که از زمان شنیدن خبر سفرش به ایران مدتها بود در فضای مجازی شب و‌ روز نداشتند و با تولید محتوا، جوک، کلیپ‌های خنده دار… به استقبال رونالدو رفته بودند امروز از فرودگاه امام خمینی(ره) گرفته تا مسیرحرکت اتوبوس بازیکنان تیم النصرتا هتل محل اقامت این بازیکن شاهد ازدحام پرشور استقبال‌کنندگان بود، لحظه به لحظه از حرکت این تیم از فرودگاه به سمت هتل محل اقامت ویدیوهای متعددی در خبرگزاری‌ها و کانال‌های خبری انتشار می‌یافت و آنچه قابل مشاهده بود هجوم بی‌امان مردم و عدم کنترل احساسات فوق پرشور این دسته از ایرانیان رونالدو دوست بود.

ولی آیا اینها آدم‌های بی‌فرهنگ و آبرو بری هستند و ما که آمدن رونالدو به ایران برایمان اهمیت چندانی ندارد خیلی باادب هستیم؟ مگر رونالدو هر روز راهی ایران می‌شود؟ دیگر کی ما بتوانیم این فرصت را گیر بیاوریم که او را از نزدیک ببینیم. اینها منطق‌های اکثر استقبال‌کنندگان سر از پانشناخته بود. واقعیت این است که اگر به این کار استقبال‌کنندگان نمره ۹ بدهیم می‌بایست به مسئوولین نمره‌ی صفر بدهیم، چون هیچ برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده‌ای برای کنترل استقبال‌کنندگان یا نظم‌دهی به این موج جمعیت نداشتند.

آیا نمی‌دانستند که چنین استقبالی در پیش خواهد بود؟ مگر می‌شود که ندانند آنها معمولا اینگونه اند وظیفه‌نشناسی در خونشان است. حداقل کاری که می‌توانستند انجام دهند نرده‌کشی یک قسمت از  مسیر فرودگاه و هتل محل اقامت این تیم بود تا استقبال‌کنندگان با نظم تر دیده شوند و باشگاه الانصر با انتشار عکس استقبال‌کنندگان عربستانی و ایرانی و مقایسه‌ی آنها ایرانی‌ها را به سخره نگیرد، همچنین تعیین یک وقت دیدار رونالدو با هوادارانش در مکانی از پیش تعیین شده. مطمئنا این خاطره‌ی استقبال پرشور ایرانی‌ها از ذهن رونالدو پاک نخواهد شد اما در کنار آن شلختگی بی‌امان و بی‌نظمی در هتل و اطرافش نیز در گوشه‌ای از ذهنش یادگار خواهد ماند. ایرانی جماعت سرشار از محبت و احساسات ناب است، اما ای کاش مسئوولین هم قدرشان را بدانند و با برنامه‌ریزی در چنین برهه‌هایی کاری نکنند که در دنیا این احساسات خدشه‌دار شود.