نصرالله: رژیم نژادپرست اسرائیل رفتنی است
نصرالله: رژیم نژادپرست اسرائیل رفتنی است
سید حسن نصرالله به مناسبت بیستمین سال آزاد سازی و فرار صهیونیست‌ها از جنوب لبنان گفت: رژیم نژادپرست اسرائیل رفتنی است.

به گزارش عصرتبریز، سید حسن نصرالله به مناسبت بیستمین سال آزادسازی جنوب لبنان از اشغالگران صهیونیست‌ها (عید مقاومت و آزاد سازی) در مصاحبه با رادیو نور لبنان که سخنانش از شبکه‌های تلویزیونی به طور مستقیم پخش شد به تشریح پیروزی‌های مقاومت لبنان در این جنگ و توانمندی مقاومت پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود عید سعید فطر و عید آزاد سازی جنوب لبنان از اشغال صهیونیست‌ها را تبریک گفت.

سید حسن نصرالله گفت: روح مقاومتی که شهید «عماد مغنیه» از آن سخن گفت و اسرائیل نیز امروز به آن به عنوان یک ویژگی در نزد کسانی که با او جنگیدند، همچنان پا برجاست. ‎

دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: روحیه‌ای که بر دشمن پیروز شد، همچنان موجود است و اعتماد ما به مبارزان بسیار زیاد است.

‎وی افزود: با وجود همه تلاش‌ها برای جدا کردن مقاومت از خاستگاه خود، جنبه روحی و معنوی در دل ماهیت مقاومت است‎.

نصرالله گفت: اعتماد ما به محیط خاستگاه مقاومت بسیار زیاد است‎. اولین فاکتور در اصل مقاومت همان پاسداری از روحیه آن با تمام اصالت و قدرت آن است.

سید حسن نصرالله افزود: جنبه ایمانی همان ماهیت مقاومت و اصل و اساس آن است که روز به روز توسعه می یابد‎. این روحیه ایمانی با ثبات و عشق خود به خداوند متعال ادامه خواهد یافت‎. به اذعان دشمن، یکی از ویژگی‌های مبارزان همان روحیه ایمانی با ثبات و پیگیر و خستگی ناپذیر است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: ما امروز از توانی نظامی برخوردار هستیم که قبل از سال ۲۰۰۶ میلادی وجود نداشت. ما تحول و توسعه‌ای در جنگ مغزها و برنامه‌ریزی داریم. اما همه اینها فاکتور دوم است زیرا اولین فاکتور همان حفاظت از این روحیه ایمانی است که با قدرت تداوم خواهد یافت.

سید حسن نصرالله افزود: رسانه‌های اسرائیل تا همین لحظه درباره سخنرانی «لانه عنکبوت» صحبت می‌کنند و علت این است که این سخنرانی در زمان مناسب خودش در پرتو «شکست خفت‌بار» رژیم اسرائیل در زیر آتش مقاومت ایراد شد.

‎وی ادامه داد : در موضوع روحی و معنوی، اسرائیل دچار دغدغه و نگرانی است لذا وقتی درباره لبنان از سال ۲۰۰۶ میلادی به بعد صحبت می‌کنند، از جبهه‌ای صحبت می‌کنند که محاسبات دقیق خودش را دارد. آنها می‌گویند که مقاومت امروز از مقاومت سال ۲۰۰ میلادی متفاوت است و توانی برای جلوگیری از افزایش قدرت آن ندارند.

نصرالله گفت: بنی گانتس وزیر جنگ رژیم اسرائیل همان کسی بود که دروازه را در سال ۲۰۰۰ میلادی بست(فرار از جنوب لبنان) و سران اصلی این رژیم همان‌هایی هستند که آن سالها را تجربه کردند‎. مقاومت از همان سال ۱۹۸۲ با توانمندیهای اندک خود می‌دانست که در سال ۲۰۰۰ میلادی چه روی خواهد داد.

‎وی با اشاره به ماهیت تجاوزگری رژیم صهیونیستی افزود: رژیم اسرائیل تنها به منافع و پروژه خودش توجه دارد و اهمیت می‌دهد و آن هم سیطره بر سراسر سرزمین فلسطین و ایجاد میهنی جایگزین برای فلسطینی‌ها است. بسیاری از نیروها از احزاب ملی و اسلامی بویژه در سالهای اولیه درخصوص آنچه در سال ۱۹۸۲ میلادی اتفاق افتاد، مشارکت داشتند‎. طرح میهن جایگزین برای فلسطینی‌ها در اردن همچنان در ذهن اسرائیل هست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان بازدارندگی امروز در برابر اشغالگران را نتیجه داده‌ها و دستاوردهای واقعی دانست و گفت: عملکرد مقاومت در سال ۲۰۰۰ میلادی جلوگیری وقوع جنگی طائفی در لبنان را که اسرائیل برای شعله ور کردن آن نقشه کشیده شد، گرفت. فروپاشی ارتش «آنتوان لحد» یک رویداد غیرمنتظره و ناگهانی برای ارتش دشمن صهیونیست بود. ایده اسرائیل این بود که به مرزها عقب نشینی کند و این ارتش لحد باشد تا با مقاومت بجنگد و از این طریق جنگ را به یک جنگ داخلی تبدیل کند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: اسرائیل بعد از سال ۲۰۰۰ میلادی نظیر اسرائیل قبل از این سال نیست و ارتشی که شکست ناپذیر بود، شکست خورد‎. انشاء الله رژیم اسرائیل در هر نبردی در آینده شکست خواهد خورد. اعتقاد داریم که رژیم نژاپرست اسرائیل از بین خواهد رفت‎. وقتی فاکتور خارجی که اسرائیل به آن اتکا می‌کند، تضعیف شود، این رژیم فروخواهد پاشید‎.منظور از این فاکتور خارجی، آمریکا است.‎ دیدن “اسرائیلی‌ها” درحالی که بار و بنه خود را بسته‌اند و می‌روند، یک صحنه طبیعی به شمار می رود که بوقوع خواهد پیوست. فقط زمان اینجا مطرح است.

به عقیده سید حسن نصرالله، دیدن صهیونیست ها درحال بازگشت به کشورهایی که از آنجا آمدند، یک صحنه «قطعی و حتمی» است.

‎وی با شاره به ضعف هم‍پیمانان آمریکا در منطقه تصریح کرد: فکر نمی‌کنم که شرایط داخلی لبنان در سال ۲۰۰۰ میلادی بسیار بهتر از فضای کنونی بود‎. حضور مستقیم آمریکا در منطقه بیانگر ضعف هم پیمانانش و نشانه‌ای از قدرت محور مقاومت است‎. اسرائیل می‌داند و می‌گوید که قدرت مقاومت چندین برابر شده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: حضور آمریکا در منطقه را بیانگر پیشروی و پیشرفت محور مقاومت به علت ناتوانی اسرائیل و رژیم های مورد حمایت واشنگتن می‌دانیم. آمریکا از این رژیم‌ها برای حفاظت از منافع خودش حمایت می‌کند‎

وی با اشاره به توانمندی دفاعی و موشکی مقاومت افزود: مقاومت امروز در لبنان و فلسطین و غزه که در سال ۲۰۰۰ میلادی اشغال بود و امروز آزاد است، رو به افزایش است. گروههای مقاومت از توان موشکی برخوردار هستند که به همه شهرهای فلسطین اشغالی می‌رسد.‎

‎نصرالله ادامه داد : تحولات منطقه به نفع اسرائیل نیست. قواعد درگیری بعد از سال ۲۰۰۶ میلادی همچنان پابرجاست و هدف از ارسال پهپادها به منطقه ضاحیه بیروت اجرای یک عملیات امنیتی بدون برجای گذاشتن اثری بود زیرا هرگونه عملیات با برجای گذاشتن اثری، منجر به پاسخ خواهد شد‎.

وی با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در سوریه و چرایی تجاوزات اخیر این رژیم به خاک سوریه گفت: در جبهه سوریه، در آغاز اسرائیل حزب‌الله یا ارتش سوریه یا گروههای دیگر مقاومت را هدف قرار نمی‌داد بلکه از گروههایی در جناح اپوزیسون مسلح حمایت می‌کرد و دل به سقوط نظام سوریه و گسستن ارتش سوریه و خروج ایرانی‌ها و حزب‌الله از این کشور بسته بود.اما حرکت به سمت نبرد به نوبه خود یک پیروزی برای سوریه است زیرا اگر اسرائیل امید به پیروزی گروههای مورد حمایت خودش را داشت، به طور مستقیم وارد عمل نمی‌شد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه «قدرت مقاومت امروز در فلسطین یک عنصر قدرت راهبردی به نفع محور مقاومت است‎ » افزود: اسرائیل نوعی قواعد در حملات خود در سوریه دارد. در عملیات اخیر در منطقه مرزی، می‌توانست جوانان را به قتل برساند اما هشداری داد تا آنها خودرو را قبل از حمله ترک کنند. علت این امر هم همان معادله پاسخ متقابل بود زیرا می‌دانست که در صورت هدف قرار دادن جوانان مقاومت پاسخ آن را خواهد گرفت.‎ قدرت مقاومت امروز در فلسطین یک عنصر قدرت راهبردی به نفع محور مقاومت است‎. اسرائیل می‌داند که هرگونه حمله به لبنان نمی‌تواند بدون پاسخ بماند و این یکی از قواعد درگیری است‎.

‎وی ادامه داد : سوریه امروز بین دو اولویت قرار دارد. یعنی نبردی که در داخل هنوز تمام نشده است و ورود به جنگی با اسرائیل که در راستای خدمت به هدف اول نیست. ورود به جنگی با اسرائیل در زمان کنونی به نفع سوریه نیست. در دایره صبر راهبردی، مجموعه‌ای از قواعد وجود دارد که اسرائیل به آن توجه می‌کند.

‎وی به رژیم صهیونیستی نسبت به تداوم تجاوزات به خاک سوریه هشدار داد و افزود: صبر و بردباری سقفی دارد و امروز ممکن است که رهبران سوریه تحمل کنند اما ممکن است دشمن دست به حماقتی بزند که صبر سوریه تمام شده و منجر به جنگ شود‎ و چنین چیزی به نفع اسرائیل نیست‎.

دبیرکل حزب‌الله لبنان بار دیگر اعلام کرد که معادله پهپادها همچنان پا برجاست و همیشه می شنویم که مقاومت یک پهپاد سرنگون کرده است‎. معادله امروز این است که اگر هریک از ما در هر مکانی به قتل برسد، به دشمن پاسخ خواهیم داد.

‎وی با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای تغییر ماموریت نیروهای یونیفل گفت: ما سالانه به هنگام بحث درباره قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت عادت کرده‌ایم که آمریکا بنا به خواسته‌های اسرائیل موضوع تغییر ماموریت نیروهای یونیفل را مطرح کنند. می‌خواهند که یونیفل بدون هماهنگی با ارتش لبنان عمل کند. آمریکا همواره در این خصوص فشار می‌آورد اما ما درخصوص این موضوع نگران نیستیم زیرا لبنان موضعی رسمی و واضح دارد و لبنان تن به این خواسته نخواهد داد زیرا نقض حاکمیت ملی‌اش به شمار می‌رود‎.

‎دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: ما مخالف باقی ماندن یونیفل نیستیم اما آمریکا اشتباه می‌کند که این موضوع یک اهرم فشار به لبنان است. احساس می‌کنیم که از نظر اسرائیل، وجود یونیفل بیشتر از اینکه به نفع لبنان باشد به نفع خود اسرائیل است.