ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین اولویت وزارت راه است
ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین اولویت وزارت راه است
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت ساماندهی مناطق حاشیه نشین تبریز گفت: ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و ناکارآمد اولویت وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش عصرتبریز، محمد اسلامی صبح امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران در تبریز گفت: تبریز مناطق حاشیه نشین زیادی دارد که بازدیدی از این مناطق داشتیم و وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه ای به ساماندهی این مناطق دارد.

وی با تاکید بر اینکه سکونتگاه‌های غیررسمی و ناکارآمد استان باید تعیین و تکلیف شود، ادامه داد: با حاشیه نشینی ها با اولویت برخورد می کنیم چراکه آذربایجان شرقی دارای ۵۰ محله دارای ظرفیت برای بازسازی و بهسازی فضا است.

اسلامی با اشاره به مبالغ اختصاص یافته برای این پروژه ها گفت: اختیارات بازآفرینی در ستاد ملی بازآفرینی به استانداران تفویض شده و بودجه‌ای برای این منظور تصویب شده است. در بحث بازآفرینی شهری تاکید ما روی عرضه مسکن و شهرهای جدید و ساخت خانه های ایمن است.

وی در خصوص مشکل لاستیک کامیون ها نیز گفت: هماهنگی های لازم با وزارت صنعت و معدن انجام شده تا واردات لاستیک را از انحصار خارج کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه لاستیک کامیون ها از تمام مرزها و مناطق آزاد وارد کشور می شود، ادامه داد: توافق بزرگی با یک واردکننده جدید صورت گرفته که لاستیک استاندارد به کشور وارد کند، البته به میزانی که لاستیک وارد کشور شده، توزیع نیز صورت گرفته است.