نقش رسانه‌ها در پیشگیری از فساد و ارتشا با نگاه عبرت‌آموز
نقش رسانه‌ها در پیشگیری از فساد و ارتشا با نگاه عبرت‌آموز
مسئول بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی اراده قاطع نظام برای مبارزه با فساد به ویژه مفسدین دانه‌درشت را برای افکار عمومی حائز اهمیت خاصی دانست.

به گزارش عصرتبریز، رامین نظامی‌خواه امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: استقبال مردم از برخورد بدون رودربایستی و پرهیز قوه قضائیه از سیاسی‌کاری در مواجهه با متهمان برای مردم امیدبخش و دلگرم‌کننده است.

این کارشناس ارشد ارتباطات افزود: نقش رسانه‌ها در ارائه قرائت صحیح از روند رسیدگی به پرونده‌های فساد نیز اهمیتی خاصی دارد تا برخوردهای سیاسی و باندی با مواردی چون دادگاه طبری خنثی شده و واقع‌نمایی جایگزین تحلیل‌های منفعت‌طلبانه‌ای شود که می‌خواهند افکار عمومی جامعه را از اصل ماجرا گمراه کند.

نظامی‌خواه بیان داشت: اینک که قوه قضائیه در سطح کلان توصیه اکید رهبر معظم انقلاب در توجه به پیوست رسانه‌ای اقدامات قضایی به‌ویژه در پرونده‌های جنجالی برای خنثی کردن عملیات روانی مداوم و پیچیده دشمن را با علنی کردن دادرسی به پرونده‌هایی از این دست تا حدودی عملیاتی کرده است؛ ضروری است رسانه‌ها به بهانه پرونده طبری، افکار عمومی را با ابعاد مهم فساد از نوع ارتشا آشنا کنند چرا که کارگزاران در رده‌های مختلف با وسوسه‌هایی از این جنس مواجه‌اند.

وی ادامه داد: اینجاست که عبرت‌آموزی بعنوان یک اصل و ارزش خبری باید جایگزین نگاه زرد به مقوله برخورد با مفاسد شود تا بدین ترتیب پیشگیری از این رذیله اداری فرهنگ‌سازی شود نه آنکه خدایی نکرده اشاعه فحشا و عادی‌سازی فساد اتفاق افتد.

مسئول بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی، انتظار اهالی رسانه از دستگاه قضا را تعمیم یافتن نگاه فرصت‌محور قوه قضاییه به رسانه در تمام سطوح دانست تا در مسیر احقاق حقوق عامه و پیشگیری از تکرار مفاسد اقتصادی و پرونده‌های مهم محلی نیز دادسراها و دادگستری‌ها از ظرفیت رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی هوشمندانه و نمایش اقتدار قانونی در برخورد با مفاسد بهره‌مند شوند.