قدردانی امام جمعه تبریز از عزاداران حسینی
قدردانی امام جمعه تبریز از عزاداران حسینی
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با صدور پیامی از مردم حسینی استان برای برگزاری پرشور و شعور عزاداری‌ها و رعایت مسائل بهداشتی در محرم، قدردانی کرد.

به گزارش عصرتبریز، متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم به‌شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به راستی که این محرم و صفر و قیام سید و سالار شهیدان؛ آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام اسلام را زنده نگه داشته است.

با صدای زنگ قافله محرم، ایران اسلامی و آذربایجان حسینی، حسینه‌ای شد به وسعت دل‌ها و همه با هم احرام محرم بستیم تا زیر خیمه گاه عاشورائیان جان و دل را صیقل دهیم و کربلایی شویم.

ما ملت حماسه و ملت امام حسینیم که فرهنگ نامه دلدادگی‌هایمان با خط سرخ شهادت نوشته شده و مصداق سدید آن شهدای بلند آوازۀ روزهای سخت زمستان و دفاع جانانه ۸ ساله، شهیدان مدافع حرم و شهید سپهبد حاج قاسم آقا سلیمانی است.

ما هر روز گرم تر، گیراتر، پر شورتر و گسترده‌تر از هر سال دیگر با علم‌های سیاه بر دروازه‌های شهر، پیراهن سیاه برتن و داغ بزرگ عاشورا در دل، نشانه می‌شویم؛ نشانه‌ای برای بیان حقایق کربلا به رهبری امام حسین علیه السلام که همچنان قیام خونین‌اش پیشتاز تمامی جریان‌ها و حرکت‌ها است.

آری بار دیگر خیمه محرم برپا شد، خیمه‌ای که امسال سایه منحوس ویروس خطرناک کرونا را بر سر داشت؛ اما دل‌های داغدار و چشم های غرق در اشک با رعایت اصول بهداشتی در مجالس عزای آقا و مولایشان توصیه‌های ستاد ملی کرونا را به دیدۀ منت گذاشتند. و بار دیگر عقلانیت شیعه و فرهنگ متمدن اسلامی را به اثبات رساندند.

آفرین بر ملت بزرگ ایران و آذربایجان و هیئت های حسینی این خطه که عزاداری‌هایشان شهره آفاق است.

و درود بر برگزارکنندگان، منبری‌ها، وعاظ، مدّاحان و ذاکران اهل بیت در خطه حسینی آذربایجان که امسال در این شرایط حساس و بحرانی شور حسینی را همراه با شعور مثال‌زدنی در عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی به منصه ظهور رساندند.

امیدوارم زیر سایه توجهات حضرت بقیه الله اعظم آقا صاحب زمان(عج) و صاحب اصلی عزای حضرت سیّدالشّهداء (سلام الله علیه‌) و در پرتو رهنمودهای رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز، اجرتان را از درگاه پروردگار منان و ائمّه‌ی هدی بگیرید.

تا شوق و شور حسینی هست؛ خیمه حسینی هم پا برجاست.

التماس دعا
سید محمد علی آل‌هاشم
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز