ثبت ۱۱ اثر منقول آذربایجان‌ شرقی در فهرست آثار ملی
ثبت ۱۱ اثر منقول آذربایجان‌ شرقی در فهرست آثار ملی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌‌شرقی گفت: ۱۱ اثر منقول استان در فهرست آثار ملی ثبت شد.

به گزارش عصر تبریز، احمد حمزه‌زاده اظهار داشت: این آثار با پیگیری‌های صورت گرفته این اداره کل در جلسه ثبت آثار منقول فرهنگی تاریخی در فهرست آثار ملی جای گرفت.

وی افزود: از میان آثار ثبت شده ۶ اثر شامل بشقاب چینی سلادون، ۲ عدد تنگ سفالی لعابدار، کاسه چینی سلادون و کاسه سفالی لعابدار متعلق به موزه دانشگاه تبریز و منبر سنگی مسجد محمد حنیفه روستای زین جناب تبریز است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: ۲ عدد سنجاق سر مفرغی، تابوت سفالی و بشقاب سفالی کشف شده در کاوش‌های اضطراری گورستان سرند و منبر چوبی مسجد جامع کوزه کنان شبستر را از دیگر آثار ثبت شده است.

حمزه‌زاده تاکید کرد: با توجه به اهمیت و غنای آثار منقول تاریخی موجود استان، معاونت میراث فرهنگی اداره کل با جدیت فرآیند ثبت این آثار را در فهرست ملی در دستور کار خود قرار داده است.ثبت ۱۱ اثر منقول آذربایجان‌ شرقی در فهرست آثار ملی

آذربایجان‌شرقی با داشتن یک‌ هزار و ۸۰۰ اثر ثبت شده ملی در حوزه میراث فرهنگی و جاذبه‌های خاص گردشگری در کنار بازار تاریخی تبریز و ثبت شده در فهرست یونسکو، جزو ۵ استان نخست ایران به لحاظ برخورداری از ظرفیت‌های صنعت گردشگری و میراث فرهنگی است.