محکوم به قصاص در تبریز از چوبه دار نجات یافت
محکوم به قصاص در تبریز از چوبه دار نجات یافت
با تلاش دستگاه قضایی و مددکاران و مسئولان زندان مرکزی تبریز و تعامل بین طرفین دعوی، یک نفر محکوم به قصاص پس از ۱۰ سال از اعدام رهایی یافت.

به گزارش عصرتبریز، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: در این پرونده، اولیای دم مقتول نسبت به طرف مقابل دعوی، رضایت دادند که با توجه به این موضوع فرد محکوم به قصاص پس از ۱۰ سال زندانی بودن، دوباره به زندگی بازگشت.

موسی خلیل‌اللهی با بیان اینکه یکی از فرهنگ‌های مورد تاکید در دین مبین اسلام و احادیث نبوی و سفارشات اهل بیت (ع) بحث مهربانی و بخشش است، افزود: افرادی که صبر، مهربانی و عفو را پیشه کرده و در ترویج این فرهنگ مورد تحسین پیشگام باشند در مسیر الهی گام برداشته‌اند.

وی با اشاره به نقش مؤثر و اهمیت بالای صلح و سازش در کاهش اختلافات و دعاوی حقوقی و پرونده‌های قضائی، اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های تحولی قوه قضائیه پیشگیری از جرم و تقویت فرهنگ پیشگیری از جرم در جامعه یکی از اولویت‌های دستگاه قضائی بوده است.

خلیل‌اللهی، موضوع ترویج فرهنگ صلح و سازش را از جمله موضوعات مرتبط با پیشگیری از وقوع جرم دانست.

وی ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ صلح و سازش می‌توان از ظرفیت نهادهای مردمی بهره مند شد که البته در این راستا اقدامات خوبی در استان انجام شده است.