مطالبه مربیان خارج از اختیارات شهرداری است
مطالبه مربیان خارج از اختیارات شهرداری است
معاون فرهنگی شهردار تبریز با بیان اینکه مطالبه مربیان خارج از اختیارات شهرداری است، گفت: شهرداری پیگیر اخذ مجوز برگزاری آزمون استخدامی است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام احمد حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تجمع تعدادی از مربیان قرارداد ساعتی شهرداری تبریز در محوطه ساختمان مرکزی، اظهار کرد: شهرداری تبریز در راستای مدیریت فرهنگ‌سراها و کتابخانه‌های خود و برای انجام برخی آموزش‌های فرهنگی و اجتماعی و گذران اوقات فراغت شهروندان، از خدمات ساعتی تعدادی افراد با تخصص‌های مختلف به صورت مربی استفاده می‌کند.

او ادامه داد: قرارداد مربوط به این افراد بر اساس دستورالعمل ارائه شده اداره کار و امور اجتماعی منعقد شده است و حق‌الزحمه مربوطه نیز بر اساس چارچوب قانونی و ساعات همکاری پرداخت می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز تصریح کرد: خواسته این افراد تبدیل وضعیت و یا استخدام است که خارج از اختیارات شهرداری تبریز است و با توجه به اینکه این افراد در سنوات مختلف بدون برگزاری آزمون یا ایجاد فضای رقابتی به سیستم شهرداری وارد شده‌اند، لذا چنانچه مجوز رسمی برای استخدام داده شود، باید با برگزاری آزمون و رقابت صحیح بین تمام جوانان جویای کار شهرمان اتفاق بیفتد تا حقی از کسی سلب نشود.

حمیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اضافه کرد: شهرداری تبریز پیگیر اخذ مجوز برگزاری آزمون استخدامی نیروهای موردنیاز بر اساس پست‌های خالی سازمانی است و در این زمینه هرگونه تصمیم‌گیری از سوی سازمان امور اداری و استخدامی کشور ابلاغ می‌شود.

تجمع این عزیزان و خواسته‌های آن‌ها غیرمنطقی است و مجموعه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز آماده است که مشکلات و خواسته‌های قانونی این افراد را بررسی و حل کند.