اعمال محدودیت در بازدید از موزه‌های آذربایجان‌شرقی
اعمال محدودیت در بازدید از موزه‌های آذربایجان‌شرقی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی از اعمال محدودیت و مقررات جدید برای بازدید محدود در موزه‌های تحت نظارت این اداره کل خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، احمد حمزه‌زاده روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از بازدیدهای گروهی توسط گردشگران از موزه‌های استان و تبریز جلوگیری به عمل خواهد آمد و از ورود کودکان زیر ۷ سال به داخل محوطه‌های موزه‌ای ممانعت خواهد شد.

وی اظهار داشت: حفظ فاصله معین از آثار و ویترین‌ها، عدم استفاده از مواد ضدعفونی ‌کننده در داخل موزه ها از دیگر مقررات و محدودیت‌های اعمال‌ شده در موزه‌های تحت پوشش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی است.

حمزه‌زاده با اشاره به اینکه با آغاز ایام نوروز، موزه‌های آذربایجان‌شرقی همه ‌روزه از ساعت ۹ تا ۱۹ با مقررات محدود آماده فعالیت هستند، ادامه داد: در راستای پیشگیری از گسترش مجدد ویروس کرونا و همچنین جلوگیری از ازدحام مراجعه‌کنندگان، موزه‌های استان به سامانه فروش بلیط الکترونیکی تجهیز شده‌اند که به دنبال آن فروش بلیط به تناسب ظرفیت موزه‌ها در بازه زمانی مشخص انجام می‌شود.

وی اعلام کرد: تا زمان اتمام بازدید گروه‌های ثبت ‌شده، پذیرش بازدیدکننده جدید در موزه‌های استان انجام نمی‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی افزود: همچنین در راستای آگاهی و اطلاع‌رسانی، مقررات در ورودی تمامی موزه‌های استان نصب شده است.