مدیران و شهرداران مناطق از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند
مدیران و شهرداران مناطق از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: مدیران و شهرداران مناطق باید از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند در غیر این صورت بر اساس قانون با آنها قاطعانه برخورد خواهد شد.

به گزارش عصرتبریز، موسی خلیل‌اللهی در چهارمین نشست ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی با تاکید بر لزوم هماهنگی، برنامه‌ریزی و پیشگیری به موقع وقایع انتخاباتی به منظور پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی، اظهار داشت: برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری یکی از اهداف اساسی دستگاه قضائی است.

وی افزود: دخالت اعضای شورای اسلامی در امور اجرایی مخالف قانون است، بر این اساس حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر در برخی محلات و موقعیت‌ها در اذهان عمومی شائبه دخالت در امور اجرایی و انجام اقدامات تبلیغاتی را به ذهن متبادر می‌سازد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در نتیجه در شرایط فعلی و تا زمان پایان انتخابات به اعضای شورای فعلی که کاندیدای انتخابات شورا شده‌اند توصیه می‌شود تا از انجام چنین اقدامات و حضور در چنین موقعیت‌هایی به جد پرهیز کنند.

وی با تاکید بر جرم تلقی شدن استفاده از امکانات دستگاه‌های دولتی و عمومی به نفع کاندیدای خاص، خاطرنشان کرد: مدیران و شهرداران مناطق باید از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند در غیر این صورت بر اساس قانون با آنها قاطعانه برخورد خواهد شد.