فعالیت ۱۶۶ مرکز مثبت زندگی در آذربایجان‌شرقی
فعالیت ۱۶۶ مرکز مثبت زندگی در آذربایجان‌شرقی
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی از فعالیت ۱۶۶ مرکز مثبت زندگی در استان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، فرگل صحاف امروز پنج‌شنبه در نشستی با اهالی رسانه با بیان اینکه ۱۶۶ مرکز مثبت زندگی در این استان فعالیت می‌کنند، گفت: این مراکز با جذب ۶۶۴ نفر تشکیل شده است و در این حوزه هزار و ۶۷۰ مورد مراوده پرونده‌ای صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در توانبخشی معلولان فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده است، گفت: در امور مراکز روزانه توانبخشی فعالیت‌هایی از قبیل ارائه خدمات آموزشی توانبخشی با پرداخت یارانه ۸۵ درصد خدمت گیرندگان در ۸۵ مرکز برای سه هزار و ۹۱۷ نفر خدمت‌گیرنده انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به آمار تأمین وسایل کمک توانبخشی، گفت: خرید ۲۸ هزار و ۵۶۸ قلم وسایل و هزینه‌کرد مبلغ پنج میلیارد و ۴ میلیون تومان برای تهیه سمعک، ویلچر، باطری، تشک مواج، تشکچه، ویلچر، پوشینه، عصا، واکر، توالت فرنگی، برجسته نگار، ساعت گویا، بازی‌های نابینایان، رکورد نابینایان و قند سنج نابینایان پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: در خرید خدمات توان پزشکی و دندانپزشکی اعم از خرید خدمات از بخش خصوصی به توان خواهانی که به مرکز تخصصی دسترسی ندارند با هزینه کرد اعتبار ۴۹۰ میلیون تومان بوده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: بهزیستی استان مشارکت در ساخت حدود ۵۷۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلول و بیشتر با همکاری بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن و انجمن خیرین مسکن‌ساز دخیل بود که حدود ۴۰۳ واحد مسکن تکمیل و تحویل شده است.

صحاف با بیان اینکه در ساخت منزل مسکونی ۱۴۰ میلیون تومان بلاعوض شهری و ۸۵ میلیون تومان روستایی و ۵۰ میلیون وام بنیاد مسکن پرداخت می‌شود، گفت: البته مشارکت در ساخت ۴۲ واحد مسکونی برای معلولین و مددجویان به خصوص زنان سرپرست خانوار با قرارگاه خاتم الانبیا با تقبل ۲۵ درصد هزینه قرارگاه و ۷۵ درصد بهزیستی صورت گرفت که به این منظور ۱۷ واحد واگذار شده و ۲۵ واحد در دست اقدام است.

مدیرکل بهزیستی استان ادامه داد: مشارکت در ساخت ۴۰ واحد مسکونی برای ایتام با مشارکت بنیاد مسکن که اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود، از دیگر کارهای اجرایی سال گذشته بود.