سهم ۵۴.۹ درصدی حوزه حمل و نقل و ترافیک در بودجه سال ۱۴۰۰
سهم ۵۴.۹ درصدی حوزه حمل و نقل و ترافیک در بودجه سال ۱۴۰۰
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز از سهم ۵۴.۹ درصدی حوزه حمل و نقل و ترافیک در بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، اصغر آدی‌بیگ در جمع خبرنگاران گفت: با هدایت و هم‌فکری سازمان ترافیک ۷۰۰ میلیارد ریال از بودجه حمل و نقل منحصرا به توسعه حمل و نقل هوشمند اختصاص یافته است که در راستای تکمیل اقدامات سال ۱۳۹۹ سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری تبریز است.

او افزود: اختصاص این حجم از بودجه به حوزه حمل و نقل، منجر به تحولات قابل توجهی در حوزه هوشمند سازی ترافیک شهر تبریز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ترافیک و حمل و نقل شهری تبریز اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های عبور و مرور نیز گامی اساسی و قابل توجه در حوزه حمل و نقل است که در این راستا معاونت حمل و نقل و سازمان ترافیک علاوه بر اینکه در کنار ادارات حمل و نقل مناطق نقش نظارتی و مشاوره‌ای خواهد دارد، با ورود به حوزه اجرایی در زمینه‌های تخصصی مهندسی ترافیک نیز تلاش‌های لازم را برای تحقق صد درصدی این بودجه انجام خواهد داد.

او با اشاره به بودجه اختصاصی حوزه بهبود عبور و مرور شهری اعلام کرد: در تمامی حوزه‌ها بایستی به کارهای مطالعاتی ارج نهاده و بخش مطالعات را به عنوان گام اول تمامی کارهای ساختاری و عمرانی به رسمیت بشناسیم تا مطابق استاندارهای بین‌المللی و یافته‌های علمی، تبریز به شهری هوشمند در تمامی ابعاد به خصوص ترافیک تبدیل گردد.

آدی‌بیگ تصریح کرد: بدیهی است نگاه مدیریت شهری در کلان در راستای حمایت از حوزه حمل و نقل در سال‌های اخیر وظیفه تک تک مدیران مرتبط را دو چندان کرده است.