وزیر اطلاعات ایران با رئیس جمهور عراق دیدار کرد
وزیر اطلاعات ایران با رئیس جمهور عراق دیدار کرد
وزیر اطلاعات ایران در جریان سفر به عراق با برهم صالح رئیس جمهور این کشور دیدار و درباره توسعه روابط دوجانبه رایزنی کرد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات ایران امروز با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار کرد.

دفتر ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر افزود: دیدار محمود علوی وزیر اطلاعات ایران با برهم صالح در قصر السلام در بغداد برگزار شد و طرفین روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

سید محمود علوی در این دیدار پیام تسلیت رهبری ایران را به مناسبت حادثه آتش سوزی در بیمارستان امام حسین (ع) در شهر ناصریه عراق به برهم صالح و ملت عراق ابراز کرد.

محمود علوی و برهم صالح

وزیر اطلاعات ایران بر اهمیت روابط مستحکم میان دو کشور و مردم آن‌، حمایت رهبری ایران از امنیت و ثبات عراق و تقویت همکاری‌های و هماهنگی‌های دوجانبه در رویارویی با تروریسم، افراطی‌گری و برقراری صلح در منطقه تأکید کرد.

این دیدار در حالی صورت گرفته است که حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، امروز، در بدو ورود به بغداد در محل شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نایب رئیس شهید سازمان الحشدالشعربی عراق حضور یافت و به آنان ادای احترام کرد.

توسعه روابط فیمابین در تمامی زمینه‌ها به طوری که در راستای منافع مشترک دو کشور و تمامی منطقه باشد از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.

برهم صالح نیز اظهار داشت: عراق مقتدر، امن و باثبات و دارای حاکمیت و روابط متوازن با محیط عربی و اسلامی خود عامل ثبات در منطقه است و منجر به صلح و امنیت منطقه‌ای می‌شود.

وی همچنین از مواضع جمهوری اسلامی ایران و حمایت‌های این کشور از عراق به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم و مقابله با گروه تروریستی داعش قدردانی کرد.

این دیدار در حالی صورت گرفته است که حجت‌الاسلام سید محمود علوی امروز در بدو ورود به بغداد در محل شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نایب رئیس حشد شعبی عراق حضور یافت و به آنها ادای احترام کرد.