رسانه‌ها باید چشم و گوش جامعه باشند
رسانه‌ها باید چشم و گوش جامعه باشند
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: رسانه‌ها باید فارغ از وابستگی‌های سیاسی و جناحی، چشم و گوش جامعه باشند.

به گزارش عصرتبریز، محمدرضا پورمحمدی در دیدار با اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر نمایندگی روزنامه‌های سراسری در استان، با ابراز خرسندی از آغاز فعالیت این تشکل صنفی، گفت: تعامل و هماهنگی با سایر بخش‌ها برای نهادهای نوپا یک ضرورت است و این انجمن نیز باید با تعامل و هماهنگی دستگاه‌های مسئول، مسائل و مشکلات جامعه هدف خود را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه ضعف نهادهای مدنی از جدی‌ترین مشکلات جامعه امروز ماست، افزود: نبود احزاب و تشکل‌های مدنی مهم‌ترین عامل کند بودن تحولات اجتماعی است و بر این اساس باید از تشکیل و فعالیت نهادهای مدنی استقبال کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین بر اهمیت شفافیت در دنیای پیشرفته تأکید کرد و گفت: شفافیت را رسانه‌ها ایجاد می‌کنند و برای اینکه در این عرصه موثر باشند باید سازمان‌یافته عمل کنند.

وی افزود: تشکیل نهادهای صنفی در حوزه رسانه و مطبوعات، حرکت ارزشمندی است و این نهادها علاوه بر اینکه می‌توانند پل ارتباطی جامعه با حاکمیت باشند، در حل مسائل و مشکلات جامعه هدف خود نیز موثر باشند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر نمایندگی روزنامه‌های سراسری در آذربایجان‌شرقی هم در این دیدار با بیان برخی از مسائل و مشکلات این صنف، گفت: در حال حاضر ۳۳۱ عنوان روزنامه در سطح استان‌های کشور چاپ می‌شود که از این میزان حدود ۱۰۰ عنوان روزنامه سراسری، در آذربایجان شرقی فعالیت دارند.

اسد فلاح افزود: کارکنان و خبرنگاران دفاتر نمایندگی روزنامه‌های سراسری، بیشترین جمعیت رسانه‌ای استان را تشکیل می‌دهند و مطالبات و حقوق صنفی سرپرستان جراید کشوری، از آغاز فعالیت انجمن مورد اهتمام و پیگیری جدی بوده است.