تعداد زائران اربعین افزایش پیدا می‌کند
تعداد زائران اربعین افزایش پیدا می‌کند
رئیس‌جمهور با اشاره به دیدار امروز او با «مصطفی الکاظمی»، اعلام کرد: خبر خوب نخست وزیر عراق برای لغو روادید بین دوکشور خبر خوب نشست امروز بود.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور عصر امروز در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق با بیان اینکه مناسبات بین ایران و کشور دوست و برادر عراق بسیار خوب است، گفت: مناسبات دو کشور در حوزه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی می‌تواند توسعه بیشتری پیدا کند.

وی افزود: آنچه که مطرح شد، اراده دو کشور برای توسعه مناسبات بین دو کشور است، امروز ارتباط ما با عراق فقط یک ارتباط همسایگی نیست، بلکه ارتباط در باورها، قلب‌ها و ارتباط عمیق دو کشور و دو ملت و دو دولت با یکدیگر است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه معتقدیم مناسبات دو کشور علی رغم دشمنی، دشمنان می‌تواند در حوزه‌های مختلف توسعه پیدا کند، اظهار داشت: توسعه این روابط بین دو کشور خلاصه نمی‌شود و نقش آفرینی دو کشور در منطقه و جهان و ارتباط بین المللی نیز می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

رئیسی تاکید کرد: آنچه در نشست‌های تخصصی بین وزراء مطرح شد و آنچه که بین بنده و نخست وزیرعراق مطرح شد، همه در جهت توسعه این مناسبات است و تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم سریعا اجرایی شود.

وی اعلام کرد: خبر خوب نخست وزیر عراق برای لغو روادید بین دو کشور خبر خوبی بود، اراده ایران و عراق برای توسعه کریدور ریلی و ارتباط شلمچه با بصره که با سرعت قرار است انجام بگیرد و با دستور او و پیگیری وزرای مربوطه دنبال شود.

رئیس‌جمهور همچنین همکاری‌های مالی بین دو کشور را از محور مذاکرات خود با نخست وزیر عراق دانست و اظهار داشت: نکته مهم دیگری که مورد بحث قرار گرفت اینکه در آستانه اربعین حسینی هستیم، وضعیت کرونایی نه تنها برای دو کشور بلکه برای جهان شرایطی بوجود آورده و حفظ و صیانت زائران مسئله بسیار مهمی است.

رئیسی تاکید کرد: شرایط کرونایی برای کشور عراق محدودیتی ایجاد کرده، اما در عین حال نخست وزیر عراق برای اینکه عزیزان عاشق ابا عبدالله الحسین بتوانند از زیارت امام حسین (ع) استفاده کنند، قول داد که تعداد زائران به میزانی که امکان دارد، افزایش یابد.

وی گفت: امیدواریم روز به روز روابط بین دو کشور افزایش یابد و علیرغم خواست دشمنان دو کشور همواره شاهد روابط خوبی بین ایران و عراق باشیم.