طرح کریدور خلاق محور تبریز – سهند تصویب شد
طرح کریدور خلاق محور تبریز – سهند تصویب شد
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: طرح کریدور خلاق محور تبریز - سهند با هدف حفظ و احیای هویت فراشهری تبریز تصویب شد.

به گزارش عصرتبریز، طرح کریدور خلاق محور تبریز – سهند ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار آذربایجان‌شرقی تصویب شد.

این طرح با هدف حفظ و احیای هویت فراشهری تبریز و بر مبنای کاربری‌های فراشهری با گرایش گردشگری و دانش‌بنیان تدوین شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی در خصوص این طرح گفت: هرگونه ساخت‌وساز، تغییر کاربری و صدور مجوز در محور تبریز – سهند باید براساس این طرح صورت گیرد.

محمدرضا پورمحمدی با اشاره به برخی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این محور حتی قبل از افتتاح بزرگراه تبریز – سهند، گفت: با تصویب این طرح از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و ایجاد کاربری‌های برنامه‌ریزی نشده جلوگیری می‌شود.

وی همچنین خواستار توجه ویژه به سهم فعالیت‌های دانش‌بنیان در این طرح شد.

طرح کریدور خلاق محور تبریز – سهند از مصوبات کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری و روستایی، آمایش سرزمین و محیط زیست استان بود که در این جلسه به تصویب رسید.

۴ مورد دیگر از مصوبات این کارگروه ازجمله طرح جامع شهر میانه و اصلاح میدان ورودی شهر بستان‌آباد هم در این جلسه تصویب شد.

در جلسه امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همچنین گزارش عملکرد کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان و برنامه‌های آتی این کارگروه ارائه شد.

تصویب برنامه مدیریت مناطق چهارگانه محیط زیست استان و تصویب توزیع اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور از دیگر نتایج جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بود.