متاسفانه مسئولین استانی ما را نمی بینند/نیازمند حمایت مسئولان هستیم
متاسفانه مسئولین استانی ما را نمی بینند/نیازمند حمایت مسئولان هستیم
نائب رئیس هیئت هاکی روی یخ استان گفت: متاسفانه مسئولین استانی ما را نمی بینند و از اقدامات و عملکرد خبر ندارند.

به گزارش عصرتبریز، ارسلان علیجانی منفرد در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: به عنوان نماینده ایران از تبریز اولین مربی هستم که کارت مربیگری هاکی روی یخ را گرفتم و در یک دوره مربیگری ۸ روزه در کشور کره جنوبی حضور داشتم. این دور برای ارتقای کشورهایی که تازه شروع کرده اند و احتیاح به توسعه و بروز کردن مربی ها دارند برگزار شده است که کشورهایی مانند مکزیک، هند، سنگاپور، ترکیه، مقدونیه در آن حضور داشتند.

وی گفت: این دوره آموزشی به صورت تئوری و عملی در شهر سئول کشور کره جنوبی برگزار شده و خوشحالم اولین مربی کشور هستم که در این دوره حضور یافته و افتخاری برای ورزش تبریز ثبت شد.

منفرد اظهار داشت: بخاطر هزینه های بالای زمین یخ، این زمین ها توسط ادارات ورزش و جوانان ایجاد می شود. این زمین ها قابلیت این را دارد که در فصول سرد سال به عنوان زمین هاکی روی یخ استفاده شود و در مابقی فصول به عنوان زمین اسکیت مورد استفاده قرار گیرد.

منفرد گفت: متاسفانه با وجود ساخت زمین یخ در جزیره کیش و تهران، هنوز در تبریز ساخت مجموعه هاکی روی یخ اقدامی صورت نگرفته اما در مجموعه ورزشی سایمان امکان ساخت زمین یخی وجود دارد و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افتتاح زمین هاکی روی یخ در تبریز در فصل‌های سرد باشیم و امیدواریم ارگان‌های لازم نیز همکاری‌های صورت گرفته و شاهد گسترش این رشته نوپا در تبریز باشیم.

منفرد در مورد مجموعه ورزشی سایمان تاکید کرد: مجموعه تفریحی سایمان به طور کامل توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده و ۵ هزار متر به سرانه ورزش استان اضافه کرده است. ساخت این مجموعه سال ۹۱ آغاز با سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد تومان در سال ۹۳ افتتاح شد که ابتدا قرار بود کار را با ۲ میلیارد تومان افتتاح شود اما سرعت تورم بیشتر از سرمایه‌گذاری بود و من برای ادامه ساخت یک واحد در مرزداران تهران فروخته و امروز قادر نیستم همان واحد را بخرم.

وی گفت: بعد از بهره برداری از مجموعه سایمان در شهریور ۹۳، اشکالاتی از طرف شهرداری متوجه مجموعه شد. علی رغم تایید نقشه ها و … این اشکالات بعد از بهره برداری شروع شد. این مجموعه به صورت مشارکتی ساخته شده و ۳۰ درصد درآمد آن به حساب شهرداری واریز می شود.

مربی هاکی روی یخ کشور تاکید کرد: تیم سایمان از مدعیان کشور بوده و همیشه جزو ۳ تیم برتر کشور است.

منفرد متذکر شد: دو سال است هاکی روی یخ ایران تاسیس و در مجموعه ورزشی ایران مال در تهران متمرکز شده است و امیدواریم وقتی دانش و نفرات این رشته در تبریز وجود دارد، شاهد افتتاح مجموعه ورزشی اسکی روی یخ در تبریز باشیم و بهترین مکان با توجه به میزان سرما، استخر کوه عون ابن علی است.

این مربی هاکی افزود: اگر مسؤولان شهری و شهرداری حمایت کنند، می‌توانیم زمین هاکی روی یخ را نیز در تبریز افتتاح کنیم، در غیر این صورت حاضریم بعد از پایان مدت دوره مشارکت که ۱۵ ساله است، مجموعه را به شهرداری تحویل دهیم.

نائب رئیس هیئت هاکی روی یخ استان گفت: متاسفانه مسئولین استانی ما را نمی بینند و از اقدامات و عملکرد خبر ندارند. از رسانه ها میخواهیم ما را به مسئولین معرفی کنند تا بتوانیم ورزش هاکی روی یخ تبریز را تقویت کنیم.