برخورد قاطع با سلبریتی‌ها آتش بیار معرکه آشوب‌های اخیر
برخورد قاطع با سلبریتی‌ها آتش بیار معرکه آشوب‌های اخیر
امام جمعه موقت تبریز گفت: نقشه اصلی دشمن به شکل‌های مختلف در سال‌های گذشته شکستن مقاومت ملت ایران در واقع محور مقاومت است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام مهدی عالی ظهر امروز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: دشمن از جنگ نظامی، اقتصادی و تحریم‌ها مأیوس شده و به جنگ نرم و روایت‌ها روی آورده است، اما هنوز برخی مراکز فرهنگی در خواب غفلت به سر می‌برند.

وی ادامه داد: در اغتشاشات اخیر در عرصه میدانی گروه‌های ۲۰ تا ۳۰ نفر حضور داشتند اما در در جنگ رسانه، تصویرسازی و روایت به مردم به‌گونه‌ای دیگر القا می‌کردند.

وی افزود: روحیه استکبار، خود بزرگ‌بینی، تکبر، حسادت، تعصبات قومی، فرقه‌ای و حزب‌گرایی، هواهای نفسانی، حب دنیا، تحجر از جمله مواردی است که انسان از حق عدول و به سمت باطل می‌رود چراکه استکبار جهانی به همراه رژیم صهیونیستی سال‌ها است طرح خاورمیانه جدید را مطرح و دنبال می‌کنند؛ در واقع خاورمیانه جدید بر محور تجزیه کشورهای اسلامی است.

حجت‌الاسلام عالی خاطرنشان کرد: داعش‌سازی در عراق و سوریه به منظور ایجاد خاورمیانه جدید و تجزیه کشورهای اسلامی بود که توسط محور مقاومت با شکست مواجه شد و امروز اهمیت و ارزش شهدای مدافع حرم و سردار دل‌ها، شهید سلیمانی، بر همگان روشن می‌شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب از سال‌های ابتدایی دهه ۷۰ تا به امروز همواره نسبت به جریاناتی که به دنبال استحاله فرهنگی نظام جمهوری اسلامی است، هشدار داده‌اند و در هر دوره‌ای با توجه به امکانات و شرایط آن، این جریان را تشریح و تبیین کردند و در این راستا با درایت به این تهدید اساسی، پی برده و در سالیان متمادی و به مناسبت‌های مختلف، این مهم را گوشزده کرده‌اند.

وی یادآور شد: رهبر انقلاب تهدیدات فرهنگی را در چند مرحله بیان کرده‌اند و این روند را با تغییرات مختلف «تهاجم فرهنگی»، «شبیخون فرهنگی» و «ناتوی فرهنگی» و «نفوذ فرهنگی» بیان کرده‌اند.

امام جمعه موقت تبریز در ادامه بیان کرد: در تهاجم فرهنگی، یک حرکت آرام را مشاهده می‌کردیم، در ناتوی فرهنگی یک حرکت برنامه‌دار و هدف‌دار و در حجم گسترده را شاهد هستیم و در نفوذ فرهنگی نیز با استفاده از عوامل درونی به تغییر باورها و جابه‌جایی باورها می‌پردازد.

وی با اشاره به آشوب‌های اخیر گفت: آشوب‌های اخیر و اغتشاشات که از اول هم شکل اعتراضی نداشته و به صورت وحشیانه و داعشی وارد و قرآن و مساجد و پرچم‌های حسینی را آتش زده و چادر از سر نوامیس مردم مسلمان کشیدند و یک عده جریان‌های شکست خورده فتنه ۸۸ و برخی سلبریتی‌های کم سواد که هر چه دارند از ملت ایران است، در نقش لیدر بودند که باید به صورت قاطعانه با این افراد برخورد شود.

حجت‌الاسلام عالی خاطرنشان کرد: برای نسلی که دفاع مقدس و انقلاب را ندیده است و با وجود هشدار ۲۰ ساله رهبر انقلاب در خصوص ناتو فرهنگی و شبیخون فرهنگی، چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ اگر در این زمینه فکری نشود نقشه دشمن هر روز پیچیده‌تر و آسیب آن بیشتر خواهد شد اما مردم نشان دادند توهین به مقدسات و آرمان‌های خود را تحمل نمی‌کنند و برای آن جان خود را هم فدا می‌کنند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل متحد، ادامه داد: نقطه عطف سخنرانی ریاست جمهوری بحث تروریسم بین‌المللی و جایگاه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان تروریسم بود که همواره با آن مبارزه کرده است؛ از زمان شهادت سردار دل‌ها تاکنون رسانه‌های غربی حتی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تلاش کردند تا نام این شهید والامقام را به طور سازماندهی شده سانسور کنند.

وی در پایان با اشاره به نشان دادن تصویر شهید قاسم سلیمانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: این حرکت رئیس جمهوری استفاده هوشمندانه از فرصت به دست‌آمده بود تا ورای همه محدودیت‌ها ماهیت اتهامات پیرامون تروریسم را که غرب همیشه در تلاش است به ایران اسلامی نسبت دهد و قهرمان واقعی مبارزه جهانی با تروریسم را یادآوری کند و این حرکت ماندگار و تاریخی، سیاری از برنامه‌های بچه‌گانه براندازان مفلوک را خنثی کرد و نتوانستند این سفر را در افکار عمومی جهان به حاشیه ببرند.