اجرای طرح هر کلانتری یک روحانی در تبریز
اجرای طرح هر کلانتری یک روحانی در تبریز
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: طرح هر کلانتری یک روحانی به عنوان مشاور مذهبی در سطح استان را در دستور کار داریم.

به گزارش خبرگزاری خبرنگار عصرتبریز، حجت الاسلام اللهیاری در جمع خبرنگاران گفت: طرح هر کلانتری یک روحانی به عنوان مشاور مذهبی در سطح استان را در دستور کار داریم. روحانی در کلانتری وظیفه دارد کلاس های احکام، مشاوره و رفتار حکیمانه را به کارکنان برگزار نماید. همچنین این آموزش ها در طول هفته در کلانتری ها تعطیل نمی شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در کلانتری های با مردم سر و کار دارند حضور روحانی امری اساسی است. روحانی ها علاوه بر وظایف آموزشی، بر عملکرد نیروها نیز نظارت دارند.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: علاوه بر شهر تبریز، در کلانتری های هدف مرند، مراغه و میانه نیز روحانی مستقر شده اند.

حجت الاسلام اللهیاری به اهمیت فراگرفتن قرآن در خانواده های کارکنان اشاره کرد و گفت: ۸۰ نفر از پرسنل فراجا آذربایجان شرقی از یک تا ۳۰ جزء قرآن را حفظ کرده اند.

وی با بیان اینکه این تعداد حافظ در نتیجه برگزاری کلاس های تربیت و تعالی در مجموعه نیروی انتظامی استان محقق شده است افزود: انس و الفت کارکنان ناجا با قرآن کریم، موجب تعالی رفتار آنها شده و نظرسنجی ها از بهبود رضایتمندی مردم از رفتار کارکنان انتظامی حکایت دارد.

وی همچنین از برگزاری کلاس های سبک زندگی اسلامی برای دو هزار و ۵۳۶ نفر از کارکنان زیر ۱۰ سال خدمت ناجا در استان خبر داد و تصریح کرد: به رغم آمارهای نگران کننده طلاق، آسیب های اجتماعی و به خصوص طلاق در بین خانواده های کارکنان این نیرو کاهش داشته است.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی برای سربازان این مجموعه افزود: ۲۱ نفر از سربازان مجموعه عقیدتی سیاسی دوره های مهارت محور عکاسی، خبرنگاری و تصویربرداری را فرا گرفته اند و بعد از پایان خدمت می توانند از این طریق برای خودشان شغلی دست و پا کنند.