احداث ۷ هزار واحد مسکونی برای ساماندهی حاشیه‌نشینی در تبریز
احداث ۷ هزار واحد مسکونی برای ساماندهی حاشیه‌نشینی در تبریز
شهردار تبریز گفت: قرارداد ساخت هفت هزار واحد مسکونی با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد شده است و در فاز نخست یک هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان برای ساماندهی حاشیه نشینی احداث می‌شود.

به گزارش عصرتبریز به نقل از شهریار، یعقوب هوشیار صبح امروز در نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: یک هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی بر اساس سهم‌ ۱۰ هکتاری شهرداری از زمین‌های شهرک جوانان گرفته شده و قرارداد ساخت این واحدها با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد شده است.

وی افزود: به استانداری درخواست داده‌ایم تمام زمین‌های شهرک جوانان در اختیار شهرداری قرار گیرد.

هوشیار از پیش بینی تخصیص یک هزار میلیارد ریال جهت اجرای این پروژه در بودجه سال آینده اشاره کرد و گفت: مطالعات نهایی پروژه ساخت مسکن مذکور و تجهیز کارگاه تا پایان امسال انجام خواهد شد و امیدواریم از فروردین سال آینده عملیات احداث آن آغاز شود.

به گفته شهردار تبریز، فاز اول این پروژه یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی بوده و تاکید ما تکمیل آن در یکسال است و تلاش خواهیم کرد ۵۰۰ واحد نیز توسط شهرداری احداث شود.

اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با اکثریت آرا برای احداث ۱۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان جهت تلاش برای رفع حاشیه نشینی رای مثبت دادند.