آماده‌باش دستگاه‌های امدادی و مراکز درمانی آذربایجان شرقی برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان خوی
آماده‌باش دستگاه‌های امدادی و مراکز درمانی آذربایجان شرقی برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان خوی
استاندار آذربایجان شرقی از آماده‌باش دستگاه‌های امدادی و مراکز درمانی استان برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان شهرستان خوی خبر داد و گفت: از نظر تامین و توزیع اقلام امدادی هیچ مشکلی نداریم.

به گزارش عصرتبریز، عابدین خرّم در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان آذربایجان غربی که با حضور وزیر کشور در فرمانداری خوی تشکیل شد، اظهار داشت: دستگاه‌های امدادی آذربایجان شرقی به‌عنوان استان معین آذربایجان غربی، هم در جریان زلزله ماه گذشته و هم در جریان زلزله دیشب که شدت آن بیشتر بود با توان مضاعف در شهرستان خوی مستقر شده‌اند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی با ۸۴۰ چادر امدادی اقدام به برپایی اردوگاه اسکان اضطراری در دو محله شهر خوی کرده و گروه‌های امدادی برای تامین گرمایش این اردوگاه‌ها نیز اعزام شده‌اند.

خرّم با اشاره به اینکه چادر، وسایل گرمایشی و مواد غذایی مهم‌ترین نیازهای زلزله‌زدگان است، افزود: از لحاظ تامین این اقلام مشکلی نداریم و علاوه بر کمک‌های ارسال شده، آماده تامین اقلام مورد نیاز هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از توان گروه‌های جهادی و بسیج برای شناسایی نیازهای زلزله‌زدگان و توزیع اقلام ضروری و فعال کردن مساجد و مدارس برای اسکان موقت مردم تاکید کرد و گفت: مراکز درمانی استان و شهرستان‌های همجوار آماده پذیرش آسیب‌دیدگان و در صورت نیاز اعزام اکیپ‌های درمانی به مناطق زلزله‌زده هستند.